فائقه

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

جنسیت اسم فائقه

دختر

فائقه به انگلیسی

faeghe

تعداد فائقه ها در ایران

23,535

تلفظ فائقه به فارسی

فائقه

ریشه اسم فائقه

عربی

تلفظ فائقه به انگلیسی

/fā’eqe/

رنگ اسم فائقه

آبی

ابجد اسم فائقه

196

ابجد وسیط اسم فائقه

18

ابجد صغیر اسم فائقه

15

درباره نام فائقه

فائقه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فائقه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فائقه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 23,535 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فائقه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم فائقه و معنی اسم فائقه

ریشه اسم فائقه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فائقه عربی می باشد و تلفظ فائقه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فائقه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fā’eqe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فائقه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فائقه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فائقه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث فائق
فائق: دارای برتری، مسلط، عالی، برگزیده

معنی فائقه در لغت‌نامه دهخدا:
مؤنث فائق. زنی که فائق باشد.

معنی فائقه در فرهنگ فارسی عمید:
=فائق: چیره، غالب، مسلط، برگزیده، پیروز، بهترین از هر چیز.

معنی فائقه در فرهنگ فارسی:
مونث فائق زنی که از حیث جمال بر همگان رجحان داشته باشد، آنکه در خوبی و زیبایی سر است.

معنی اسم فائقه در ثبت احوال

۱- (مؤنث فائق) عالي، برتر؛ ۲- زني كه از حيث جمال بر همگان برتري داشته باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام فائقه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فائقه عدد " 196 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فائقه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فائقه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فائقه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فائقه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عهد و پیمان

مهمان

جاویدان، بی‌مرگ

دارای نشان زیبایی، زیبا

بنده‌ی خدای بزرگوار

ترکیب دو اسم حسین و علی (نیکو و بلندقدر)

اول شب، پاسي از شب، آرامش شب

محجوب، با حُجب و حیا، خجالت زده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید