فائز

رهایی یابنده، رستگار شونده، رستگار، پیروز

جنسیت اسم فائز

پسر

فائز به انگلیسی

faez

تعداد فائز ها در ایران

2,058

تلفظ فائز به فارسی

فائز

ریشه اسم فائز

عربی

تلفظ فائز به انگلیسی

/fā’ez/

رنگ اسم فائز

نیلی

ابجد اسم فائز

98

ابجد وسیط اسم فائز

16

ابجد صغیر اسم فائز

16

درباره نام فائز

فائز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فائز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فائز، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,058 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فائز

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فائز و معنی اسم فائز

ریشه اسم فائز

همانطور که گفتیم ریشه اسم فائز عربی می باشد و تلفظ فائز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فائز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fā’ez/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فائز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فائز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فائز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فائز در فرهنگ فارسی:
رستگار شونده، رستگار، پیروزی یابنده، پیروز، غالب، فاتح.

معنی اسم فایز در لغت‌نامه دهخدا:
رهایی یابنده. از شر رها شده و به خیر دست یافته.

معنی اسم فائز در فرهنگ معین:
رهایی یابنده، رستگار شونده، رستگار، پیروز.

معنی اسم فائز در فرهنگ فارسی عمید:
رهایی یابنده، رستگار، پیروز، فایل.

معنی اسم فائز در ثبت احوال

۱- (در قديم) نايل؛ ۲- رستگار، رستگار شونده؛ ۳- پيروز، پيروزي يابنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام فائز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فائز عدد " 98 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فائز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فائز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فائز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فائز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کسی كه سجده می‌كند، سجده كننده

سروین، روسری، چارقد

پدر، استوار، امین، پرورنده

باایمان، بردبار، با وقار، استوار

بنده پروردگار روزی دهنده

بی مانند، بدون همتا، يگانه

محافظ، نگه‌دارنده

ستاره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید