فائزه

زن رستگار، پیروز

جنسیت اسم فائزه

دختر

فائزه به انگلیسی

faeze

تعداد فائزه ها در ایران

462,798

تلفظ فائزه به فارسی

فائزه

ریشه اسم فائزه

عربی

تلفظ فائزه به انگلیسی

/fā’eze/

رنگ اسم فائزه

آبی

ابجد اسم فائزه

103

ابجد وسیط اسم فائزه

21

ابجد صغیر اسم فائزه

21

درباره نام فائزه

فائزه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فائزه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فائزه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 462,798 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فائزه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم فائزه و معنی اسم فائزه

ریشه اسم فائزه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فائزه عربی می باشد و تلفظ فائزه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فائزه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fā’eze/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فائزه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فائزه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فائزه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث فائز.

فائز : رهایی یابنده، رستگار شونده، رستگار، پیروز، غالب، فاتح.

معنی اسم فائزه در ثبت احوال

( مؤنث فائز) زن رستگار، فائز.

حروف ابجد و طالع بینی نام فائزه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فائزه عدد " 103 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فائزه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فائزه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فائزه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فائزه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم حسن و رضا (نیکو و خشنود)

میلاد، طولانی ترین شب سال، شب اول ماه دی، چله بزرگ زمستان که تقریبا با ولادت حضرت مسیح (ع) همزمان است

لشكر، حصار و پناهنگاه، يكي از القاب امام حسن

آخرین مرحله سلوک در نزد بودا، انسان کامل

ماه شب چهاردهم، زیبارو

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

آریایی نیک خو

(به مجاز) راهنما و هدایت کننده به روز و روشنایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران