غیاث

فریادرس، از نامهای خداوند

جنسیت اسم غیاث

پسر

غیاث به انگلیسی

ghiyas

تعداد غیاث ها در ایران

1,138

تلفظ غیاث به فارسی

غياث

ریشه اسم غیاث

عربی

تلفظ غیاث به انگلیسی

/qiyās/

رنگ اسم غیاث

سبز

ابجد اسم غیاث

1511

ابجد وسیط اسم غیاث

23

ابجد صغیر اسم غیاث

8

درباره نام غیاث

غیاث یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم غیاث را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم غیاث، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,138 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم غیاث

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم غیاث و معنی اسم غیاث

ریشه اسم غیاث

همانطور که گفتیم ریشه اسم غیاث عربی می باشد و تلفظ غیاث در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غياث " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qiyās/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غیاث بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غیاث در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غیاث در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم غیاث در فرهنگ فارسی عمید :
۱. فریادرسی.
۲. (اسم، صفت) فریادرس.
۳. (اسم، صفت) از نام‌های خدای‌تعالی.

معنی اسم غیاث در فرهنگ فارسی معین :
فریادرس ، از نام های خداوند.

معنی اسم غی اث در لغت نامه دهخدا :
فریادرس.چیزی که بدان مخلصی یابند. آنچه خدای ترا بدان پناه دهد.اصل آن غواث بوده است و او را به یاء قلب کرده اند.

معنی اسم غیاث در ثبت احوال

1- (در قديم) فريادرس؛ 2- فريادخواهي؛ 3- از صفات و نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام غیاث

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غیاث عدد " 1511 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غیاث گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم غیاث چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غیاث

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غیاث

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درس خوانده، پیامبری که نام او دو بار در قرآن آمده

مقدس، پاک، راست گفتار، درست کردار

با تدبیر و خردمند، نام وزیر حضرت سلیمان (ع)

ماه طلایی، ماه زرین

بزرگی و بخشندگی خداوند

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

ترکیب دو اسم محمود و رضا (ستوده و خشنود)

دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید