غیاث الدین

پناه دین

جنسیت اسم غیاث الدین

پسر

غیاث الدین به انگلیسی

ghiyasoddin

تعداد غیاث الدین ها در ایران

840

تلفظ غیاث الدین به فارسی

غياث‌الدين

ریشه اسم غیاث الدین

عربی

تلفظ غیاث الدین به انگلیسی

/qiyāsoddin/

رنگ اسم غیاث الدین

نارنجی

ابجد اسم غیاث الدین

1606

ابجد وسیط اسم غیاث الدین

46

ابجد صغیر اسم غیاث الدین

22

درباره نام غیاث الدین

غیاث الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم غیاث الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم غیاث الدین که در انگلیسی به صورت ghiyasoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 840 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم غیاث الدین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم غیاث الدین و معنی اسم غیاث الدین

ریشه اسم غیاث الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم غیاث الدین عربی می باشد و تلفظ غیاث الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غياث‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qiyāsoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غیاث الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غیاث الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غیاث الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پناه دین و آیین

معنی اسم غیاث الدین در ثبت احوال

1- پناه دين و آيين؛ 2- (اَعلام) 1) لقب دو تن از امیران آل کرت.
غیاث‌الدین اول: [707-729 قمری] امیر چوپان را که به وی پناهنده شده بود، کشت.
غیاث‌الدین دوم: آخرین امیر [771-783 قمری] آل کرت، که به دست امیر تیمور اسیر و دو سال بعد کشته شد؛ 2) لقب دو تن از فرمانروایان آل شَنسَب.
غیاث‌الدین محمّد سام: شاه [558-599 قمری]، که غزنین، هرات، سیستان، بلخ، فاریاب و خراسان را تصرف کرد و دولت نیرومندی پدید آورد؛ غیاث‌الدین محمود: شاه [602-607 قمری]، پسر او، که پس از عمویش بر تخت نشست.
او به دست جمعی از پناهندگان کشته شد؛ 3) غیاث‌الدین ابوالفتوح غازی: فرمانروای ایوبی حلب [582-613 قمری] پسر صلاح‌الدین ایوبی، که شیعه مذهب بود و با صلیبیان جنگید؛ 4) غیاث‌الدین تغلق: دو تن از شاهان سلسله‌ي تغلقیان؛ 5) غیاث‌الدین جمشید کاشانی: [قرن 8 و9 هجری] ریاضید ان و اخترشناس ایرانی، همکار الغ بیگ در رصدخانه سمرقند.
سینوس یک درجه را تا 17 رقم اعشاری حساب کرد و عدد پی را تا 16 رقم بدست آورد.
در ابداع کسر اعشار پیشگام بود؛ 6) غیاث‌الدین علی حسینی: [قرن 9 هجری] عالم ایرانی، مؤلف دانشنامه‌ي جهان، در زمینه علوم طبیعی [891 ه جری]؛ 7) غیاث‌الدین کیخسرو: شاه [634-643 قمری]، که در خردسالی به سلطنت رسید و امور سلطنت به دست معین‌الدین پروانه افتاد.
به فرمان تگودار، ایلخان مغول کشته شد؛ 8) غیاث‌الدین کیکاووس: آخرین اتابک لر بزرگ [827 هجری]، که از شاهرخ تیموری شکست خورد؛ 9) غیاث‌الدین محم ّد: [قرن 7 و8 هجری] وزیر ایرانی ابوسعید ایلخان مغول، پسر رشیدالدین فضل الله.
در جنگ قدرت پس از مرگ ابوسعید به دست هواداران موسی خان مغول کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام غیاث الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غیاث الدین عدد " 1606 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غیاث الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم غیاث الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غیاث الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غیاث الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بیم دهنده، از القاب پیامبر اسلام(ص) برگرفته از قرآن كريم

بانوی شاد، دختر شاد و سرخش

دلیل، حجت، روشنی

پاک و خالص

لبخند، درخشیدن

ترکیب دو اسم امیر و حیدر (فرمانروا و شیربیشه)

سلاخ شتر، آسان، راحت،متمایل به سوی چپ

ترکیب دو اسم فاطمه و عذرا (رانده شده از آتش و دوشیزه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید