غنچه

گل ناشکفته، نوگل

جنسیت اسم غنچه

دختر

غنچه به انگلیسی

ghoncheh

تعداد غنچه ها در ایران

30,708

تلفظ غنچه به فارسی

غُنچه

ریشه اسم غنچه

فارسی

تلفظ غنچه به انگلیسی

/qonče/

رنگ اسم غنچه

بنفش

ابجد اسم غنچه

1055

ابجد وسیط اسم غنچه

11

ابجد صغیر اسم غنچه

14

درباره نام غنچه

غنچه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم غنچه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم غنچه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 30,708 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم غنچه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم غنچه و معنی اسم غنچه

ریشه اسم غنچه

همانطور که گفتیم ریشه اسم غنچه فارسی می باشد و تلفظ غنچه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غُنچه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qonče/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غنچه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غنچه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غنچه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم غنچه در لغت نامه دهخدا:
گل ناشکفته باشد به تازی بُرعوم گویند.


معنی اسم غنچه در فرهنگ معین:
۱- گل ناشکفته . ۲- حباب آب . ۳- گنبد. گلوله کرده، غنده .

معنی اسم غن چه در فرهنگ فارسی عمید:
گلی که هنوز شکفته و باز نشده، گل ناشکفته.

معنی اسم غنچه در ثبت احوال

۱- (در گياهي) گلي كه شكفته نشده و هنوز گلبرگ‌ها و كاسبرگ‌هايش فشرده و جمع‌اند؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) دهان كوچك و زيباي معشوق.

حروف ابجد و طالع بینی نام غنچه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غنچه عدد " 1055 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غنچه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم غنچه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غنچه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غنچه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و زهرا (رانده شده از آتش و درخشنده روی)

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

ترکیب دو اسم روح و الله (روان و خدا)

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

داده خورشید، نام یکی از پادشاهان طبرستان

آسمان غره، تندر، سوره سیزدهم قرآن کریم

نگهبان ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید