غلام عباس

بنده حضرت ابوالفضل عباس (ع )

جنسیت اسم غلام عباس

پسر

غلام عباس به انگلیسی

gholam abbas

تعداد غلام عباس ها در ایران

106,377

تلفظ غلام عباس به فارسی

غلام‌عباس(غلامعباس)

ریشه اسم غلام عباس

عربی

تلفظ غلام عباس به انگلیسی

/qolām abbas/

رنگ اسم غلام عباس

صورتی

ابجد اسم غلام عباس

1204

ابجد وسیط اسم غلام عباس

28

ابجد صغیر اسم غلام عباس

25

درباره نام غلام عباس

غلام عباس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم غلام عباس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم غلام عباس، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 106,377 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم غلام عباس

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم غلام عباس و معنی اسم غلام عباس

ریشه اسم غلام عباس

همانطور که گفتیم ریشه اسم غلام عباس عربی می باشد و تلفظ غلام عباس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غلام‌عباس(غلامعباس) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qolām abbas/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غلام عباس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غلام عباس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غلام عباس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم غلام و عباس:
غلام: پسر بچه، شاگرد، نوکر، بنده
عباس: بسیار ترش رو ، عبوس و خشمگین، شیر بیشه


معنی اسم غلام عباس در ثبت احوال

غلام = (به مجاز) ارادتمند و فرمان بردار + عباس]، ارادتمند و فرمان بردار عباس [منظور حضرت عباس(ع)].

حروف ابجد و طالع بینی نام غلام عباس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غلام عباس عدد " 1204 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غلام عباس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم غلام عباس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غلام عباس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غلام عباس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نورِ زهرا

آرام، موقر، شکیبا

زیبا، نام پرنده‌ای از خانواده باز شکاری

بزرگوار

بسيار سپاسگزار

بانگ بلند، نعره، فریاد

پیشوای دین، دارای برتری در دین

توانستن، ملکه مهربان، دختر بی‌همتا، دختر تنها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید