غلامرضا

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

جنسیت اسم غلامرضا

پسر

غلامرضا به انگلیسی

gholam reza

تعداد غلامرضا ها در ایران

1,136,730

تلفظ غلامرضا به فارسی

غلام‌رضا (غلامرضا)

ریشه اسم غلامرضا

عربی

تلفظ غلامرضا به انگلیسی

/qolām rezā/

رنگ اسم غلامرضا

قرمز

ابجد اسم غلامرضا

2072

ابجد وسیط اسم غلامرضا

32

ابجد صغیر اسم غلامرضا

20

درباره نام غلامرضا

غلامرضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم غلامرضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم غلامرضا که در انگلیسی به صورت gholam reza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,136,730 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم غلامرضا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم غلامرضا و معنی اسم غلامرضا

ریشه اسم غلامرضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم غلامرضا عربی می باشد و تلفظ غلامرضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غلام‌رضا (غلامرضا) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qolām rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غلامرضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غلامرضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غلامرضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم غلام و رضا:
غلام : پسر بچه، شاگرد، نوکر، بنده، اجیر، نوکر.
رضا : خشنود، خوش‌دلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم غلامرضا در ثبت احوال

[غلام = (به مجاز) ارادتمند و فرمان بردار + رضا]، ارادتمند و فرمان بردار رضا [منظور امام رضا (ع)].

حروف ابجد و طالع بینی نام غلامرضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غلامرضا عدد " 2072 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غلامرضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم غلامرضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غلامرضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غلامرضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز نو، روز تازه، آفتاب تازه سر زده

ترکیب دو اسم محمد و خلیل (ستوده و دوست)

به معنی یاوری کننده مرد، نام شاه مقدونی که ایران را تسخیر کرد.

آن‌كه در نزد خداوند دارای قدر و منزلت و محبوبيت است

پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

مقدس، پاک، راستی، درستی

بچه مار، بچه اژدها، نام خلیفه سوم

زیبا چون پری، زیباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران