غلام حسن

ترکیب دو اسم غلام و حسن (ارادتمند و نیکو)

جنسیت اسم غلام حسن

پسر

غلام حسن به انگلیسی

gholam hasan

تعداد غلام حسن ها در ایران

133,296

تلفظ غلام حسن به فارسی

غلام‌حَسن(غلامحسن)

ریشه اسم غلام حسن

عربی

تلفظ غلام حسن به انگلیسی

/qolām hasan/

رنگ اسم غلام حسن

طلایی

ابجد اسم غلام حسن

1189

ابجد وسیط اسم غلام حسن

25

ابجد صغیر اسم غلام حسن

28

درباره نام غلام حسن

غلام حسن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم غلام حسن پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم غلام حسن که در انگلیسی به صورت gholam hasan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 133,296 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم غلام حسن

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم غلام حسن و معنی اسم غلام حسن

ریشه اسم غلام حسن

همانطور که گفتیم ریشه اسم غلام حسن عربی می باشد و تلفظ غلام حسن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غلام‌حَسن(غلامحسن) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qolām hasan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غلام حسن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غلام حسن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غلام حسن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم غلام و حسن:
غلام: پسر بچه، شاگرد، نوکر، بنده. برده، خواه جوان باشد، خواه پیر، بنده، اجیر، (اسم، صفت) [عامیانه] مطیع، ارادتمند، [قدیمی] پسر، پسر خردسال، [قدیمی] پسری که موی پشت لبش سبز شده باشد.
حسن: نیکو، خوب روی، خوبی، نیکویی، جمیل، نام امام دوم شیعیان.

معنی اسم غلام حسن در ثبت احوال

[غلام = (به مجاز) ارادتمند و فرمان بردار + حسن]، ارادتمند و فرمان بردار حسن [منظور امام حسن(ع)].

حروف ابجد و طالع بینی نام غلام حسن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غلام حسن عدد " 1189 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غلام حسن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم غلام حسن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غلام حسن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غلام حسن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که چهره و صورتی زیبا چون ماه دارد

قهرمان منسوب به طایفه آس، نام رود ارس

ترکیب دو اسم محمد و طاها (ستوده و نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم)

شادی بخش ایل، مایه شادی طایفه، حاکم، رهبر

یاری دهنده، یاور، از نام‌ها و صفات خداوند

اراده شده، خواسته، آرزو

اهورامزدا، نام دیگر سیاره مشتری، نام روز اول از هرماه خورشیدی

حاکم، پادشاه، سلطان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران