غفار

آمرزنده و بخشاینده، از نامهای خداوند

جنسیت اسم غفار

پسر

غفار به انگلیسی

ghaffar

تعداد غفار ها در ایران

49,698

تلفظ غفار به فارسی

غَفّار

ریشه اسم غفار

عربی

تلفظ غفار به انگلیسی

/qaffār/

رنگ اسم غفار

آبی

ابجد اسم غفار

1281

ابجد وسیط اسم غفار

21

ابجد صغیر اسم غفار

12

درباره نام غفار

غفار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم غفار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم غفار، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 49,698 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم غفار

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم غفار و معنی اسم غفار

ریشه اسم غفار

همانطور که گفتیم ریشه اسم غفار عربی می باشد و تلفظ غفار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غَفّار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qaffār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غفار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غفار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غفار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم غفار در لعت نامه دهخدا:
نیک آمرزگار. از صفات خدای تعالی است.آمرزنده وپوشنده ٔ گناه. ج، غفارون.آمرزنده ٔ گناهان. درگذارنده. بسیار پوشاننده. مؤنث آن غفاره

معنی اسم غفار در فرهنگ فارسی:
۱ - پدر قبیله ایست از کنانه و او غفار بن ملیک بن ضمره ابن بکر بن عبد منات بن کنانه است . ابوذر ( جندب بن جناده ) غفاری از اصحاب رسول ص از این قبیله است. ۲ - شعبه ایست از قبیله کنانه و ابوذر ( جندب بن جناده ) غفاری از اصحاب رسول ص ازین شعبه است .توضیح به غلط این کلمه و منسوب بدان را بفتح اول و تشدید دوم خوانند .
بسیار آمرزنده، آمرزگار، آمرزنده وپوشاننده گناه، ازصفات خدای تعالی
۱ - آمرزگار آمرزنده گناه جمع : غفارون ۲ - از صفات خدای تعالی .

معنی اسم غفار در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بسیارآمرزنده؛ آمرزگار؛ آمرزنده و پوشانندۀ گناه.
۲. از صفات خدای‌تعالی.

معنی اسم غفار در فرهنگ فارسی معین:
از صفات خداوند به معنای آمرزنده .

معنی اسم غفار در ثبت احوال

۱- آمرزنده و بخشاينده‌ي گناهان(خداوند)؛ ۲- از صفات و نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام غفار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غفار عدد " 1281 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غفار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم غفار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غفار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غفار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوشبختی، سعادت، در باور مردم آنچه باعث خوشبختی شود، بخت

منسوب به شاه و شاهی

صبرکننده، شکیبا

نوعی خط است

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

همنشین، همدم، آتش

نيكويی و نعمت برای ما

ترکیب دو اسم امیر و هاشم (فرمانروا و خردکننده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید