غزل

نوعی شعر، شعر عاشقانه، عشق ورزی، هر نوع سخن آهنگين كه به آواز يا با سازها خوانده می‌شود

جنسیت اسم غزل

دختر

غزل به انگلیسی

ghazal

تعداد غزل ها در ایران

173,805

تلفظ غزل به فارسی

غَزل

ریشه اسم غزل

عربی

تلفظ غزل به انگلیسی

/qazal/

رنگ اسم غزل

طلایی

ابجد اسم غزل

1037

ابجد وسیط اسم غزل

17

ابجد صغیر اسم غزل

11

درباره نام غزل

غزل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم غزل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم غزل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 173,805 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم غزل

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم غزل و معنی اسم غزل

ریشه اسم غزل

همانطور که گفتیم ریشه اسم غزل عربی می باشد و تلفظ غزل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غَزل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qazal/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غزل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غزل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غزل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم غزل در فرهنگ فارسی عمید :
(ادبی) شعری که معمولاً بین هفت تا پانزده بیت سروده می‌شود و موضوع آن غنایی و عاشقانه است، شعر عاشقانه. (اسم مصدر) [قدیمی] سخن گفتن با زنان و عشق بازی کردن. (اسم مصدر) [قدیمی] سخنی که در وصف زنان و در عش ق آنان گفته شود، حدیث عشق زنان.

معنی اسم غزل در فرهنگ معین :
عشق بازی کردن. حکایت کردن از عشق به زنان. شعری مرکب از چند بیت که دارای یک وزن بوده و آخر مصراع اول با آخر مصراع های دوم هم قافیه باشد.

معنی اسم غزل در لغت‌نامه دهخدا :
سخن گفتن با زنان و عشقبازی نمودن. حدیث زنان و حدیث عشق ایشان کردن. محادثه با زنان. بازی کردن به محبوب. حکایت کردن از جوانی و ح دیث صحبت و عشق زنان. دوست داشتن حدیث با زنان و صحبت با ایشان. جمع: غُزول. در موسیقی یک قسمت از چهار قسمت نوبت مرتب یعنی تألیف کامل است و آن چهار قسمت قول است و غزل و ترانه و فروداشت.

معنی اسم غزل در ثبت احوال

۱- (در ادبيات) نوعي شعر، شعر عاشقانه؛ ۲- (در موسيقي ايراني) هر نوع سخن آهنگين [معمولاً به زبان فارسي] كه به آواز يا همراه سازها خوانده مي‌شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام غزل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غزل عدد " 1037 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غزل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم غزل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غزل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غزل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ممتاز و برجسته

پیروز، برنده، غالب، فاتح

خرد، عقل

مانند ماه، زیبارو

خوشگل، زیبا، ظريف، نيكو، نازنين

بنده پروردگار روزی دهنده

نام یکی از قله‌های سلسله کوه‌های زاگرس، نام روستایی در شهرستان ایذه در استان خوزستان

هشتم، هشتمين، ثامن‌الائمه امام رضا(ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران