غزال

نوعی آهوی ظریف اندام و بسیار تندرو با چشمان درشت سیاه، معشوقه ی زیبا

جنسیت اسم غزال

دختر

غزال به انگلیسی

ghazal

تعداد غزال ها در ایران

43,227

تلفظ غزال به فارسی

غَزال

ریشه اسم غزال

عربی

تلفظ غزال به انگلیسی

/qazāl/

رنگ اسم غزال

قرمز

ابجد اسم غزال

1038

ابجد وسیط اسم غزال

18

ابجد صغیر اسم غزال

12

درباره نام غزال

غزال یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم غزال دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم غزال که در انگلیسی به صورت ghazal نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 43,227 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم غزال

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم غزال و معنی اسم غزال

ریشه اسم غزال

همانطور که گفتیم ریشه اسم غزال عربی می باشد و تلفظ غزال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غَزال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qazāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غزال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غزال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غزال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم غزال در فرهنگ فارسی عمید :
[جمع: غِزلان] (زیست‌شناسی) نوعی آهو با پاهای باریک، موی کوتاه، و چشمان درشت. [قدیمی، مجاز] معشوقۀ زیبا؛ زن یا دختر زیبا. (موسیقی) [قدیمی] از شعبه‌های بیست‌ و چهارگانۀ موسیقی ایرانی.

معنی اسم غزال در لغت‌نامه دهخدا :
آهوبره که در حرکت و رفتار آمده باشد. یا آهوبره ٔ نوزاده تا که نیک دونده گردد. جمع: غِزلَه، غِزلان

معنی اس م غزال در فرهنگ فارسی :
( دریای غزال، بحر ال غزال ) یکی از شعب نیل ابیض است که بر ساحل چپ آن قرار دارد. آهو، آهوبره، ریسنده، موتاب، (صفت) ریسمان تاب، ریسمان باف، ریسمان فروش، جمع: غزالون غزالین.

معنی اسم غزال در فرهنگ فارسی معین :
ریسمان تاب، ریسمان باف، ریسمان فروش، جمع: غزالون، غزالین.

معنی اسم غزال در ثبت احوال

۱- نوعي آهوي ظريف اندام و بسيار تندرو با چشمان درشت سياه؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) معشوقه‌ي زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام غزال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غزال عدد " 1038 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غزال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم غزال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غزال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غزال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بیابان، محلی خارج از منطقه‌ی مسکونی

زیباروی و لطیف و خرم .

فولاد، نام پهلوانی در زمان کیقباد

عطا و بخشش، بهره، نصیب

ماه كامل

نام پرنده‌ای کوچک به رنگ سیاه

اسپند دانه سیاه و خوشبویی که برای دفع چشم زخم در آتش می ریزند

نام جد ابراهيم خليل (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید