غدیره

گیسوی بافته شده

جنسیت اسم غدیره

دختر

غدیره به انگلیسی

ghadireh

تعداد غدیره ها در ایران

1,276

تلفظ غدیره به فارسی

غَديره

ریشه اسم غدیره

عربی

تلفظ غدیره به انگلیسی

/qadire/

رنگ اسم غدیره

سبز

ابجد اسم غدیره

1219

ابجد وسیط اسم غدیره

31

ابجد صغیر اسم غدیره

13

درباره نام غدیره

غدیره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم غدیره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم غدیره که در انگلیسی به صورت ghadireh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,276 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم غدیره

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم غدیره و معنی اسم غدیره

ریشه اسم غدیره

همانطور که گفتیم ریشه اسم غدیره عربی می باشد و تلفظ غدیره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غَديره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qadire/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غدیره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غدیره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غدیره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم غدیره در لغت نامه دهخدا:
قسمتی از گیاه. ج، غُدران. گیسوی بافته. ج، غدائر. موی سر زنان.

معنی اسم غدیره در ثبت احوال

گیسوی بافته و آویخته.

حروف ابجد و طالع بینی نام غدیره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غدیره عدد " 1219 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غدیره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم غدیره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غدیره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غدیره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام گلی زینتی و بسیار خوش‌بو با رنگ‌های زرد، سرخ، سفید و بنفش، گل منسوب به حضرت زهرا (س)

ترکیب دو اسم امیر و حمزه (پادشاه و شیر بیشه)

ترکیب دو اسم محمد و مهران (ستوده و دارنده مهر)

ترکیب دو اسم محمد و منان (ستوده و بخشنده)

حریر،ابریشم

جستجو، بررسي و تحقيق

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

عاقل، خردمند، دانشمند، فرزانه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید