غالب

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

جنسیت اسم غالب

پسر

غالب به انگلیسی

ghaleb

تعداد غالب ها در ایران

1,968

تلفظ غالب به فارسی

غالب

ریشه اسم غالب

عربی

تلفظ غالب به انگلیسی

/qāleb/

رنگ اسم غالب

سبز

ابجد اسم غالب

1033

ابجد وسیط اسم غالب

13

ابجد صغیر اسم غالب

7

درباره نام غالب

غالب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم غالب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم غالب که در انگلیسی به صورت ghaleb نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,968 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم غالب

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم غالب و معنی اسم غالب

ریشه اسم غالب

همانطور که گفتیم ریشه اسم غالب عربی می باشد و تلفظ غالب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " غالب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qāleb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم غالب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم غالب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم غالب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم غالب در لغت نامه دهخدا :
نعت فاعلی از غلبه. غلبه کننده. چیره. قاهر. پیروز. زبردست. توانا. خداوند دست. ظاهر. فایق. فیروز. سرآمده.

معنی اسم غالب در فرهنگ فارسی عمید :
۱. غلبه‌کننده؛ چیره‌شونده.
۲. چیره؛ پیروز.
۳. افزون؛ بسیار؛ فراوان.
۴. قسمت بیشتر چیزی

معنی اسم غالب در فرهنگ فارسی معین :
۱. غلبه کننده، چیره . ۲. افزون، بسیار.

معنی اسم غالب در ثبت احوال

1- غلبه كننده بر ديگري در جنگ، فاتح، پيروز؛ مسلط، چيره؛ 2- (اَعلام) 1) نام هشتمين جدّ پیامبر اسلام(ص)؛ 2) نام يكي از صحابه؛ 3) غالب دهلوی: [1212-1285 قمری] شاعر فارسی زبان و اردو زبان هندی و از پیشگامان تحول در شعر ار دو.

حروف ابجد و طالع بینی نام غالب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم غالب عدد " 1033 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “غ” آغاز می‌شود، ظاهر جذاب و دل‌چسبی دارند. زندگی آن‌ها همواره با نظم و انضباط ویژه‌ای پیش می‌رود و خطاهای دیگران را بر می‌گردانند. این افراد هوشمند، فکرپذیر و دانشجو هستند و درباره‌ی گذشته و آینده بسیار متأمل هستند. آن‌ها در زندگی گاهی احساس ناامیدی می‌کنند و عاشق یک زندگی صلح‌آمیز و صادقانه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم غالب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم غالب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم غالب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم غالب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پدر الياس پيغمبر (ع)

یاری خدا ، پیروزی خداوند

منسوب به بدر، ماه تمام

موی مجعد و پیچیده، کلاله

ترکیب دو اسم نازنین و زینب (دوست داشتنی و زینت پدر)

بنده خالص خداوند، بسیار راستگو و درستکار

مجسمه، تصوير، به مجاز زيباروي

راهنمایی شده از سوی خدا، ارشاد شده ی خداوند.

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید