عینا

زن فراخ چشم، زن زیبا چشم

جنسیت اسم عینا

دختر

عینا به انگلیسی

ayna

تعداد عینا ها در ایران

7,224

تلفظ عینا به فارسی

عینا

ریشه اسم عینا

عربی

تلفظ عینا به انگلیسی

/aynā/

رنگ اسم عینا

بنفش

ابجد اسم عینا

131

ابجد وسیط اسم عینا

23

ابجد صغیر اسم عینا

14

درباره نام عینا

عینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عینا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 7,224 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عینا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عینا و معنی اسم عینا

ریشه اسم عینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم عینا عربی می باشد و تلفظ عینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عینا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aynā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عینا در لغت‌نامه دهخدا:
تلفظی است از عیناء، زنی فراخ چشم، عینان که در حال اضافه نون آن حذف شده باشد (دو چشم).

معنی اسم عینا در فرهنگ فارسی:
زنی فراخ چشم.

معنی اسم عینا در ثبت احوال

(عربي، عیناء)، زن فراخ چشم، زن زیبا چشم.

حروف ابجد و طالع بینی نام عینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عینا عدد " 131 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برجسته، مشهور، بزرگوار، شريف

نیکو، شایسته، خوب روی، زن زیبا، عاقبت نیکو

کمک کردن، یاری يافتن، نصرت يافتن، پيروزی يافتن

نام نوعی درخت

تحمل، بردباری، صبر، آرام

فایده‌ دهنده، سودمند

پریسا، زیبا چون پری

ترکیب دو اسم محمد و میعاد (ستوده و وعده گاه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید