عواطف

مهربانیها، مهربانی، مهر

جنسیت اسم عواطف

دختر

عواطف به انگلیسی

avatef

تعداد عواطف ها در ایران

1,512

تلفظ عواطف به فارسی

عواطف

ریشه اسم عواطف

عربی

تلفظ عواطف به انگلیسی

/avātef/

رنگ اسم عواطف

آبی

ابجد اسم عواطف

166

ابجد وسیط اسم عواطف

34

ابجد صغیر اسم عواطف

22

درباره نام عواطف

عواطف یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عواطف دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عواطف که در انگلیسی به صورت avatef نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,512 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عواطف

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عواطف و معنی اسم عواطف

ریشه اسم عواطف

همانطور که گفتیم ریشه اسم عواطف عربی می باشد و تلفظ عواطف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عواطف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /avātef/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عواطف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عواطف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عواطف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مهربانیها و عطوفتها و احسانها و نیکوئیها و نعمت ها و شفقت ها

معنی اسم عواطف در ثبت احوال

۱- عاطفه ها، احساسات؛ ۲- مهربانی ها، الطاف.

حروف ابجد و طالع بینی نام عواطف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عواطف عدد " 166 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عواطف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عواطف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عواطف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عواطف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نازنین و زینب (دوست داشتنی و زینت پدر)

دختری که مانند نقره سفید و درخشان است، (به مجاز) زیبارو

رهنده، رهاشونده

نام رودخانه ای در سقز

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

جلال و شکوه خداوند

ابریشم، نوعی پارچه‌ی ابریشمی نازک، نماد هر چیز نرم و لطیف

نام دختر حضرت آدم (ع)، نام ماده‌ای که از گداختن برخی از فلزات مانند طلا و نقره به دست آید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید