عمید

عاشق و بی قرار، رئيس، حاكم

جنسیت اسم عمید

پسر

عمید به انگلیسی

amid

تعداد عمید ها در ایران

1,420

تلفظ عمید به فارسی

عَميد

ریشه اسم عمید

عربی

تلفظ عمید به انگلیسی

/amid/

رنگ اسم عمید

طلایی

ابجد اسم عمید

124

ابجد وسیط اسم عمید

28

ابجد صغیر اسم عمید

16

درباره نام عمید

عمید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عمید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عمید که در انگلیسی به صورت amid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,420 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عمید

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم عمید و معنی اسم عمید

ریشه اسم عمید

همانطور که گفتیم ریشه اسم عمید عربی می باشد و تلفظ عمید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَميد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /amid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عمید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عمید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عمید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عمید در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بزرگ و سرور، سردار.
۲. مسئول مالیات، مشوفی.

معنی اسم عمید در لغت نامه دهخدا:
شکسته دل از عشق، آنکه عشق وی را شکسته باشد، سخت غمگین.

معنی اسم عمید در فرهنگ فارسی معین:
بزرگ و سرور قوم .

معنی اسم عمید در ثبت احوال

۱- آن كه منصب يا مقامي بزرگ دارد، رئيس، حاكم؛ ۲- عنواني براي مقامات حكومتي در دوره‌ي سامانيان و بعد از آن.

حروف ابجد و طالع بینی نام عمید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عمید عدد " 124 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عمید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عمید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عمید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عمید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ملاقات، ديدن يكديگر، ديدن، مشاهده، (به مجاز) چهره

منسوب به نیک، خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

ترکیب دو اسم عزت و الله (بزرگواری و خدا)

شادمان و باشکوه، نام روح و عقلِ كره‌ مرّيخ

دارنده اسب نیرومند، نام دو تن از پادشاهان صفوی

از صحابه ی رسول اکرم (ص) و از خلفای راشدین ،نام خلیفه دوم

فرزند پهلوان

مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید