عمار

باایمان، بردبار، با وقار، استوار

جنسیت اسم عمار

پسر

عمار به انگلیسی

ammar

تعداد عمار ها در ایران

23,721

تلفظ عمار به فارسی

عَمار

ریشه اسم عمار

عربی

تلفظ عمار به انگلیسی

/ammār/

رنگ اسم عمار

زرد

ابجد اسم عمار

311

ابجد وسیط اسم عمار

23

ابجد صغیر اسم عمار

14

درباره نام عمار

عمار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عمار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عمار که در انگلیسی به صورت ammar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 23,721 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عمار

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم عمار و معنی اسم عمار

ریشه اسم عمار

همانطور که گفتیم ریشه اسم عمار عربی می باشد و تلفظ عمار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَمار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ammār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عمار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عمار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عمار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی عمار در لغت‌نامه دهخدا:
تحیت و تهنیت گفتن.

معنی عمار در فرهنگ معین:
مرد باایمان. بردبار< /a>، باوقار.

معنی اسم عمار در ثبت احوال

۱- مرد با ايمان، ثابت و استوار، صاحب حلم و وقار؛ ۲- (اَعلام) ۱) عمار ياسر: يكي از ياران پيامبر اسلام (ص)؛ ۲) عمار موصلی: [قرن ۵ هجری] چشم پزشک عراقی، مؤلف کتابی در عربی به نام المنتخب، در بیماری‌ها، درمان و جراحی چشم، که مورد استفاده‌ي مؤلفان و پزشکان بعدی ق رار گرفت.

حروف ابجد و طالع بینی نام عمار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عمار عدد " 311 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عمار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عمار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عمار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عمار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روش، قاعده، حالت، وضع

دارای نشان زیبایی، زیبا

بانوي صبور و شكيبا

بسیار دانا و فهمیده

نام سرزمینی که در ماوراءالنهر قرار داشت

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

فایده‌ دهنده، سودمند

بی نظير، (به مجاز) زيباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید