علی پارسا

ترکیب دو اسم علی و پارسا (بلندقدر و دانشمند)

جنسیت اسم علی پارسا

پسر

علی پارسا به انگلیسی

ali-parsa

تعداد علی پارسا ها در ایران

759

تلفظ علی پارسا به فارسی

علی پارسا

ریشه اسم علی پارسا

فارسی , عربی

تلفظ علی پارسا به انگلیسی

/a.-pārsā/

رنگ اسم علی پارسا

آبی

ابجد اسم علی پارسا

374

ابجد وسیط اسم علی پارسا

40

ابجد صغیر اسم علی پارسا

25

درباره نام علی پارسا

علی پارسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم علی پارسا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم علی پارسا که در انگلیسی به صورت ali-parsa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 759 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم علی پارسا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم علی پارسا و معنی اسم علی پارسا

ریشه اسم علی پارسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی پارسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ علی پارسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی پارسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-pārsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی پارسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی پارسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی پارسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و پارسا:
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار، نام امام اول شیعیان
پارسا: آن که از ارتکاب گناه و خطا پرهیز کند، دیندار، پاکدامن، پرهیزکار، عارف، دانشمند

معنی اسم علی پارسا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب،علي و پارسا.

حروف ابجد و طالع بینی نام علی پارسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی پارسا عدد " 374 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی پارسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی پارسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی پارسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی پارسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مرد خنده‌روی، نیکو روی، نیکوکار، ساده دل

فصل اول سال خورشیدی، گل و شکوفه درختان، (به مجاز) دوره‌ شادابی هر چيز

موی مجعد و پیچیده، کلاله

آسايش، صلح، آشتی، مايه‌ی آرامش

گلی که در بهار شکفته می شود، شکوفه گل

دارای برکت و خیر و خوشی، خوش یمن، خجسته، فرخنده

هراس، بیم، فرصت و زمان پرداختن به كاری، فراغت و آسایش، توجه و التفات

آرامش دهنده، خوشبختی دهنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید