علی نقی

ترکیب دو اسم علی و نقی (بلندمرتبه و پاکیزه)

جنسیت اسم علی نقی

پسر

علی نقی به انگلیسی

ali-naghi

تعداد علی نقی ها در ایران

29,649

تلفظ علی نقی به فارسی

علی نقی

ریشه اسم علی نقی

عربی

تلفظ علی نقی به انگلیسی

/a.-naqi/

رنگ اسم علی نقی

نارنجی

ابجد اسم علی نقی

270

ابجد وسیط اسم علی نقی

42

ابجد صغیر اسم علی نقی

18

درباره نام علی نقی

علی نقی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی نقی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی نقی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 29,649 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی نقی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم علی نقی و معنی اسم علی نقی

ریشه اسم علی نقی

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی نقی عربی می باشد و تلفظ علی نقی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی نقی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-naqi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی نقی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی نقی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی نقی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و نقی:
علی: بلند قدر، بزرگ، شریف، توانا، کلان، نامی از نام های خدای تعالی، نام امیرالمؤمنین علی (ع).
نقی: پاکیزه، پاک، برگزیده، لقب ابوالحسن علی بن محمد امام دهم شیعیان (ع).

معنی اسم علی نقی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ( علي و نقي).

حروف ابجد و طالع بینی نام علی نقی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی نقی عدد " 270 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی نقی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم علی نقی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی نقی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی نقی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گوارا ،نوش و شهد نیکو، نیکو نوشنده

نترس شدن، ایمنی، حفاظت، زنهار، آرامش، عنایت

گویش امروزی کبوجیه، نام پسر کوروش پادشاه هخامنشی

با طراوت، تازه، شاد، مسرور

دانا و عاقل

ماه خانم، ماه بانو

اميد داشتن به لطف علي ( امام علی )

ترکیب دو اسم محمد و فرهاد (ستوده و یاری)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید