علی مهدی

ترکیب دو اسم علی و مهدی (بلندمرتبه و هدایت شده)

جنسیت اسم علی مهدی

پسر

علی مهدی به انگلیسی

ali-mahdi

تعداد علی مهدی ها در ایران

848

تلفظ علی مهدی به فارسی

علی مهدی

ریشه اسم علی مهدی

عربی

تلفظ علی مهدی به انگلیسی

/a.-mahdi/

رنگ اسم علی مهدی

آبی

ابجد اسم علی مهدی

169

ابجد وسیط اسم علی مهدی

49

ابجد صغیر اسم علی مهدی

25

درباره نام علی مهدی

علی مهدی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی مهدی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی مهدی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 848 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی مهدی

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم علی مهدی و معنی اسم علی مهدی

ریشه اسم علی مهدی

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی مهدی عربی می باشد و تلفظ علی مهدی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی مهدی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mahdi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی مهدی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی مهدی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی مهدی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و مهدی:
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار، نام امام اول شیعیان
مهدی: هدایت شده، نام امام زمان (عج)

معنی اسم علی مهدی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ( علي و مهدي).

حروف ابجد و طالع بینی نام علی مهدی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی مهدی عدد " 169 " و ابجد وسیط " 49 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی مهدی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی مهدی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی مهدی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی مهدی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ملاقات، ديدن يكديگر، ديدن، مشاهده، (به مجاز) چهره

نعمت، نرم و لطیف، از نامهای بهشت

بانمک، زیبا، دوست داشتني

ترکیب دو اسم محمد و ناصر (ستوده و یاری دهنده)

جاويدان، شادی، خوشحالی

درخشان مانند ماه و زیبا مانند گل

زیبا، آراسته، مزین

نامدار، مشهور، بزرگ زاده، بزرگ منش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید