علی مرتضی

ترکیب دو اسم علی و مرتضی (بلندمرتبه و برگزیده)

جنسیت اسم علی مرتضی

پسر

علی مرتضی به انگلیسی

ali- morteza

تعداد علی مرتضی ها در ایران

2,118

تلفظ علی مرتضی به فارسی

علی مرتضی

ریشه اسم علی مرتضی

عربی

تلفظ علی مرتضی به انگلیسی

/a.- mortezā/

رنگ اسم علی مرتضی

بنفش

ابجد اسم علی مرتضی

1560

ابجد وسیط اسم علی مرتضی

60

ابجد صغیر اسم علی مرتضی

30

درباره نام علی مرتضی

علی مرتضی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی مرتضی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی مرتضی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,118 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی مرتضی

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم علی مرتضی و معنی اسم علی مرتضی

ریشه اسم علی مرتضی

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی مرتضی عربی می باشد و تلفظ علی مرتضی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی مرتضی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.- mortezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی مرتضی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی مرتضی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی مرتضی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و مرتضی:
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار، نام امام اول شیعیان
مرتضی: خشنود شده، برگزیده، لقب امیرالمؤمنین علی(ع) امام اول شیعیان

معنی اسم علی مرتضی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب،علي و مرتضي.

حروف ابجد و طالع بینی نام علی مرتضی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی مرتضی عدد " 1560 " و ابجد وسیط " 60 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی مرتضی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی مرتضی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی مرتضی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی مرتضی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبارو و گران‌بها

ترکیب دو اسم محمد و نعیم (ستوده و نعمت)

میلاد، طولانی ترین شب سال، شب اول ماه دی، چله بزرگ زمستان که تقریبا با ولادت حضرت مسیح (ع) همزمان است

یکی از پهلوانان داستانی ایرانی پسر گودرز، داماد رستم و پدر بیژن است

دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی

نهاد، سرشت، طبیعت

آن كه تقاضای عفو و بخشش گناه كسی را از ديگري مي‌كند، شفاعت كننده، شفاعت‌گر

ترکیب دو اسم امیر و مجتبی (پادشاه و برگزیده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید