علی عطا

ترکیب دو اسم علی و عطا (بلند مرتبه و بخشیدن)

جنسیت اسم علی عطا

پسر

علی عطا به انگلیسی

ali-ata

تعداد علی عطا ها در ایران

540

تلفظ علی عطا به فارسی

علی عطا

ریشه اسم علی عطا

عربی

تلفظ علی عطا به انگلیسی

/a.-atā/

رنگ اسم علی عطا

صورتی

ابجد اسم علی عطا

190

ابجد وسیط اسم علی عطا

46

ابجد صغیر اسم علی عطا

19

درباره نام علی عطا

علی عطا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی عطا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی عطا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 540 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی عطا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم علی عطا و معنی اسم علی عطا

ریشه اسم علی عطا

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی عطا عربی می باشد و تلفظ علی عطا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی عطا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-atā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی عطا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی عطا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی عطا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و عطا:
علی: بلند مرتبه، شرف، رفعت، بزرگواری، دارای علت، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار، نام امام اول شیعیان
عطا: بخشیدن، بخشش، دهش، آن چه که بخشیده شود

معنی اسم علی عطا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ، علي و عطا.

حروف ابجد و طالع بینی نام علی عطا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی عطا عدد " 190 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی عطا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی عطا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی عطا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی عطا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و حسام (ستوده و شمشیر برنده)

بازگشت كننده به سوی حق

موجب پیروزی دین، یاور و مدد کار دین و آئین

ترکیب دو اسم کیان و مهر (پادشاهان و خورشید)

جامه در سر كشيده، سوره‌ی هفتاد و چهام از قرآن كريم

محرم اسرار، همدم، ويژگی هر يك از دو يا چند نفری كه راز خود را به يكديگر می‌گويند

باد شمالی

با عزت و اعتبار، مورد تکریم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید