علی طاها

ترکیب دو اسم علی و طاها (شریف و نام پیامبر)

جنسیت اسم علی طاها

پسر

علی طاها به انگلیسی

ali-taha

تعداد علی طاها ها در ایران

1,068

تلفظ علی طاها به فارسی

علی طاها(علی طه)

ریشه اسم علی طاها

عربی

تلفظ علی طاها به انگلیسی

/a.-tāhā/

رنگ اسم علی طاها

قرمز

ابجد اسم علی طاها

126

ابجد وسیط اسم علی طاها

42

ابجد صغیر اسم علی طاها

18

درباره نام علی طاها

علی طاها یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی طاها را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی طاها، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,068 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی طاها

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم علی طاها و معنی اسم علی طاها

ریشه اسم علی طاها

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی طاها عربی می باشد و تلفظ علی طاها در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی طاها(علی طه) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-tāhā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی طاها بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی طاها در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی طاها در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و طاها:
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان
طاها: از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان

معنی اسم علی طاها در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، علي و طاها (طه).

حروف ابجد و طالع بینی نام علی طاها

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی طاها عدد " 126 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی طاها گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی طاها چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی طاها

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی طاها

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

واضح و دلنشين، فصیح، خوب، یکی از سه خدای بزرگ آیین هندو

ترکیب دو اسم محمد و فاتح (ستوده و پیروز)

دارای ویژگی و صفت ماه، (به مجاز) زیبارو

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

ایمن کننده، آگاه به حاضر و غايب، از نام‌ها و صفات خدا

نیکی، هدیه، مأنوس، دوست داشتنی ایل

زنده کننده، زندگی بخش، تعمید دهنده، نام پسر زکریا از پیامبران بنی‌اسرائیل

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید