علی احسان

ترکیب دو اسم علی و احسان (بلندقدر و نیکویی)

جنسیت اسم علی احسان

پسر

علی احسان به انگلیسی

ali-ehsan

تعداد علی احسان ها در ایران

5,544

تلفظ علی احسان به فارسی

علی احسان

ریشه اسم علی احسان

عربی

تلفظ علی احسان به انگلیسی

/a.-ehsān/

رنگ اسم علی احسان

طلایی

ابجد اسم علی احسان

230

ابجد وسیط اسم علی احسان

38

ابجد صغیر اسم علی احسان

32

درباره نام علی احسان

علی احسان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی احسان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی احسان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 5,544 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی احسان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم علی احسان و معنی اسم علی احسان

ریشه اسم علی احسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی احسان عربی می باشد و تلفظ علی احسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی احسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ehsān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی احسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی احسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی احسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و احسان:
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان
احسان: بخشش، نیکویی

اسم علی احسان در لغت‌نامه دهخدا :
دهی است از دهستان کلیایی، بخش سنقر کلیایی، شهرستان کرمان شاهان. واقع در ۲۹ هزارگزی باختر سنقر، و یک هزارگزی الیاسان. ناحیه ای است کوهستانی و سردسیر، و دارای ۱۴۵ تن سکنه. آب آن از چشمه تأمین می‌شود. و محصول آن غلات و حبوب و توتون است. اهالی به زراعت اشتغال دارند. و صن ایع دستی آنان بافتن قالیچه و جاجیم و پلاس است. راه آن از طریق کل سفید اتومبیل‌رو است.

معنی اسم علی احسان در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، علي و احسان.

حروف ابجد و طالع بینی نام علی احسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی احسان عدد " 230 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی احسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی احسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی احسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی احسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شجاع، دلیر، خوش قد و قامت، از نام‌ها و صفات خداوند

ترکیب دو اسم حسین و رضا (نیکو و خشنود)

نور دهنده به جهان، تابنده بر عالم

گل سرخ

توانا، قادر، از نامهای خداوند

ایرانی و جوانمرد

بزرگان

نجیب، اصیل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید