علی ابراهیم

ترکیب دو اسم علی و ابراهیم (شریف و پدر مهربان)

جنسیت اسم علی ابراهیم

پسر

علی ابراهیم به انگلیسی

ali-ebrahim

تعداد علی ابراهیم ها در ایران

657

تلفظ علی ابراهیم به فارسی

علی ابراهیم

ریشه اسم علی ابراهیم

عربی , عبری

تلفظ علی ابراهیم به انگلیسی

/a.-ebrāhim/

رنگ اسم علی ابراهیم

آبی

ابجد اسم علی ابراهیم

369

ابجد وسیط اسم علی ابراهیم

57

ابجد صغیر اسم علی ابراهیم

27

درباره نام علی ابراهیم

علی ابراهیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم علی ابراهیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم علی ابراهیم که در انگلیسی به صورت ali-ebrahim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 657 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم علی ابراهیم

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم علی ابراهیم و معنی اسم علی ابراهیم

ریشه اسم علی ابراهیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی ابراهیم عربی , عبری می باشد و تلفظ علی ابراهیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علی ابراهیم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ebrāhim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی ابراهیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی ابراهیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی ابراهیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و ابراهیم:
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار، نام امام اول شیعیان
ابراهیم: پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

معنی اسم علی ابراهیم در ثبت احوال

1- از نام‌هاي مركب، علي و ابراهیم؛ 2- (اعلام) علی ابراهیم [1126-1208 قمری] امین الدوله عزیزالملک خان بهادر نصیر جنگ علی ابراهیم خان، محقق هندی، نخست در شیخ پوره، سپس بعد از سفری به ایران در عظیم آباد سکونت داشت.
از آث ار اوست: تذکره ی صحف ابراهیم، خلاصة الکلام و گلزار ابراهیم.

حروف ابجد و طالع بینی نام علی ابراهیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی ابراهیم عدد " 369 " و ابجد وسیط " 57 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی ابراهیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی ابراهیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی ابراهیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی ابراهیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به نرمی و لطافت پر

عطیه، بخشش

گل آورنده، زیبا

خواندن و زمزمه كردن شعر، آواز، نغمه و سرود به حالت موسيقايي

نام دومین پسر کوروش پادشاه هخامنشی و برادر کمبوجیه

نام برادر داريوش و پسر ويشتاسپ، افزایش یابنده، افزوده

ماما، دایه، سرافرازی

پاکدامن، آن كه از ارتكاب گناه و خطا پرهيز كند، دیندار، پرهیزکار، عارف، دانشمند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید