علیم

دانا، آگاه، از نام‌های خداوند

جنسیت اسم علیم

پسر

علیم به انگلیسی

alim

تعداد علیم ها در ایران

1,298

تلفظ علیم به فارسی

عَليم

ریشه اسم علیم

عربی

تلفظ علیم به انگلیسی

/alim/

رنگ اسم علیم

صورتی

ابجد اسم علیم

150

ابجد وسیط اسم علیم

30

ابجد صغیر اسم علیم

15

درباره نام علیم

علیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,298 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علیم

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم علیم و معنی اسم علیم

ریشه اسم علیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم علیم عربی می باشد و تلفظ علیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَليم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /alim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم علیم در فرهنگ فارسی عمید :
۱. دانا، دانشمند.
۲. (اسم، صفت) از نام‌های خداوند.

معنی اسم علیم در فرهنگ فارسی معین :
دانا، آگاه .

معنی اسم علیم در ثبت احوال

1- دانا، آگاه، آن‌ كه عملش محيط بر جميع اشياء باشد؛ 2- يكي از نام‌هاي باري تعالي.

حروف ابجد و طالع بینی نام علیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علیم عدد " 150 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نشانه، علامت، آیه

گرامی، شایسته، گران بها، محترم، بزرگوار

شکوهمند، دارای جلال

ستایش، پرستش، نماز، جشن، نام مهم‌ترین بخش از پنچ بخش اوستا

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

گل طلایی، (به مجاز) زیبا و لطیف

پرهیزکاری، پارسایی، پاکدامنی

شبان، چوپان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید