علیرام

مطیع حضرت علی

جنسیت اسم علیرام

پسر

علیرام به انگلیسی

aliram

تعداد علیرام ها در ایران

15,606

تلفظ علیرام به فارسی

علیرام

ریشه اسم علیرام

عربی

تلفظ علیرام به انگلیسی

/aliram/

رنگ اسم علیرام

طلایی

ابجد اسم علیرام

351

ابجد وسیط اسم علیرام

39

ابجد صغیر اسم علیرام

18

درباره نام علیرام

علیرام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علیرام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علیرام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 15,606 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علیرام

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم علیرام و معنی اسم علیرام

ریشه اسم علیرام

همانطور که گفتیم ریشه اسم علیرام عربی می باشد و تلفظ علیرام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علیرام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aliram/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علیرام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علیرام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علیرام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رام مخفف مرام یعنی علی مرام، علی گونه، علی صفت

معنی اسم علیرام در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم علیرام معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام علیرام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علیرام عدد " 351 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علیرام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم علیرام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علیرام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علیرام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرزو، امید، توقع

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

شفاعت کننده، واسطه، پایمرد

ظرف شيشه‌ای شراب

معشوقک زیباروی، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

ترکیب دو اسم سیف و الله (شمشیر و خدا)

ترکیب دو اسم محمد و مرصاد (ستوده و کمینگاه)

به رنگ نیلی، منسوب به نیلی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید