علویه

منسوب به علی، شریف

جنسیت اسم علویه

دختر

علویه به انگلیسی

alaviyeh

تعداد علویه ها در ایران

24,267

تلفظ علویه به فارسی

عَلويه

ریشه اسم علویه

عربی

تلفظ علویه به انگلیسی

/alaviy(y)e/

رنگ اسم علویه

بنفش

ابجد اسم علویه

121

ابجد وسیط اسم علویه

37

ابجد صغیر اسم علویه

22

درباره نام علویه

علویه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علویه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علویه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 24,267 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علویه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم علویه و معنی اسم علویه

ریشه اسم علویه

همانطور که گفتیم ریشه اسم علویه عربی می باشد و تلفظ علویه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَلويه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /alaviy(y)e/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علویه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علویه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علویه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سیده، آنچه که شریف و مرتفع و بلند باشد.

معنی اسم علویه در لغت نامه دهخدا:
مؤنث علوی ، منسوب به علی ، معنا ی لغوی کلمه بلند و برتر است، نام دهی است کوچک از دهستان ندوشن بخش خضرآباد شهرستان یزد.

معنی اسم علویه در ثبت احوال

۱- (مؤنث علوي)، منسوب به علي؛ ۲- آنچه كه مرتفع باشد؛ ۳- آنچه كه شريف باشد؛ ۴- كسي كه از اولاد علي ابن ابي طالب(ع) باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام علویه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علویه عدد " 121 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علویه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علویه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علویه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علویه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به‌مجاز) خوش قامت و زیبا، كلمه تحسين به معنی آفرين، مرحبا، نام نوعی درخت

مانند ماه، ماهوار، (به مجاز) زيبا

بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان

عالم، گيتي، جهان، كرانه‌های آسمان

(چشم) خمار و پرکرشمه، گل نرگس نیم شکفته، چشم خواب آلوده

ترکیب دو اسم نازنین و نرگس (با ارزش و گلی خوشبو)

سنگ بزرگ، سالم و مبّرا از عيب و نقص

ترکیب دو اسم محمد و اویس (ستوده و یکی از صحابه پیامبر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید