عقیق

نام سنگی قیمتی به رنگ زرد و صورتی یا جگری

جنسیت اسم عقیق

دختر

عقیق به انگلیسی

aghigh

تعداد عقیق ها در ایران

1,146

تلفظ عقیق به فارسی

عقيق

ریشه اسم عقیق

عربی

تلفظ عقیق به انگلیسی

/aqiq/

رنگ اسم عقیق

صورتی

ابجد اسم عقیق

280

ابجد وسیط اسم عقیق

28

ابجد صغیر اسم عقیق

10

درباره نام عقیق

عقیق یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عقیق دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عقیق که در انگلیسی به صورت aghigh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,146 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عقیق

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم عقیق و معنی اسم عقیق

ریشه اسم عقیق

همانطور که گفتیم ریشه اسم عقیق عربی می باشد و تلفظ عقیق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عقيق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aqiq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عقیق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عقیق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عقیق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عقیق در فرهنگ فارسی عمید :
۱. (زمین‌شناسی) نوعی کوارتز بی‌شکل که مانند احجار قیمتی در زینت به ‌کار می‌رود.
۲. [مجاز] لب.

معنی اسم عقیق در فرهنگ ف ارسی معین :
نوعی سنگ قیمتی به رنگ های گوناگون که نوع بهتر آن سرخ رنگ است .

معنی اسم عقیق در ثبت احوال

1- سنگي سليسي و آبدار و قيمتي، كه رنگ سرخ آن بسيار جالب است و در زينت استفاده مي‌شود؛ 2- (به مجاز) شخص ارجمند و گرامي.

حروف ابجد و طالع بینی نام عقیق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عقیق عدد " 280 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عقیق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عقیق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عقیق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عقیق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پادشاه محبوب و سرور گرامی

ترکیب دو اسم محمد و زاهد (ستوده و پرهیزگار)

نام پسر فریدون پادشاه پیشدادی

رشد دادن کسی یا چیزی، تربیت کردن، پرورش دادن

آرشاویر، مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

گندم‌گون، امید و آرزو

گل طلایی

مسرور، شاد و بانشاط

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید