عفرا

نوعی آهو، زن سفید

جنسیت اسم عفرا

دختر

عفرا به انگلیسی

afra

تعداد عفرا ها در ایران

675

تلفظ عفرا به فارسی

عَفرا

ریشه اسم عفرا

عربی

تلفظ عفرا به انگلیسی

/afrā/

رنگ اسم عفرا

آبی

ابجد اسم عفرا

351

ابجد وسیط اسم عفرا

27

ابجد صغیر اسم عفرا

18

درباره نام عفرا

عفرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عفرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عفرا که در انگلیسی به صورت afra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 675 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عفرا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عفرا و معنی اسم عفرا

ریشه اسم عفرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم عفرا عربی می باشد و تلفظ عفرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَفرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /afrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عفرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عفرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عفرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شب سیزدهم ماه، زن سپیدروی، مجازا به مفهوم دوشیزه زیبا به کار می رود.

معنی اسم عفرا در ثبت احوال

۱- زن سفید؛ ۲- سفید؛ ۳- زمین سفید که هموار نشده؛ ۴- نوعی آهو؛ ۵- (اعلام) نام یک شاعره ی عرب.

حروف ابجد و طالع بینی نام عفرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عفرا عدد " 351 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عفرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عفرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عفرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عفرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عالي، بلند مرتبه، منسوب به سام پسر نوح نبی (ع)

پاکدامن، پوشیده، پارسا، پنهان

صبور و شکیبا

نام پدر حضرت ابراهيم (ع)

علی‌وار، مانند علی

فرمان‌بردار، مطیع، عبد، بنده

برجسته، مشهور، بزرگوار، شريف

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید