عظیم

بزرگ، کلان، بسیار، فراوان، با اهمیت، مهم، از صفات و نام های خداوند

جنسیت اسم عظیم

پسر

عظیم به انگلیسی

azim

تعداد عظیم ها در ایران

82,005

تلفظ عظیم به فارسی

عَظيم

ریشه اسم عظیم

عربی

تلفظ عظیم به انگلیسی

/azim/

رنگ اسم عظیم

قرمز

ابجد اسم عظیم

1020

ابجد وسیط اسم عظیم

24

ابجد صغیر اسم عظیم

12

درباره نام عظیم

عظیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عظیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عظیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 82,005 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عظیم

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم عظیم و معنی اسم عظیم

ریشه اسم عظیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم عظیم عربی می باشد و تلفظ عظیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَظيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /azim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عظیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عظیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عظیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عظیم در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بزرگ، کلان.
۲. بلندمرتبه، محترم.

اسم عظیم در لغت نامه دهخدا:
دهی از دهستان شاه ولی شهرستان شوشتر. این ده مشهور به غضبان است .

معنی اسم عظیم در فرهنگ فارسی:
۱ - بزرگ کلان . ۲ - بزرگ قدر والا مرتبه جمع عظام عظمائ . ۳ - زیاد بسیار .
ده از دهستان شاه ولی شهرستان شوشتر این ده مشهور به غضبان است.

معنی اسم عظیم در ثبت احوال

۱- بزرگ، كلان؛ ۲- بسيار، فراوان؛ ۳- با اهميت، مهم؛ ۴- از صفات و نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام عظیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عظیم عدد " 1020 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عظیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عظیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عظیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عظیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آریایی بزرگ

کوچ کننده، نام مادر حضرت يوسف(ع)

شیوا، آشفته، شیفته

امید، آرزو، كمال مطلوب، مراد و خواسته

ترکیب دو اسم حسین و علی (نیکو و بلندقدر)

پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

مهربان تر، خوشخوتر

بخشیدن چیزی به کسی، بخشش، انعام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید