عظیمه

مؤنث عظیم، بزرگ

جنسیت اسم عظیمه

دختر

عظیمه به انگلیسی

azimeh

تعداد عظیمه ها در ایران

53,772

تلفظ عظیمه به فارسی

عَظيمه

ریشه اسم عظیمه

عربی

تلفظ عظیمه به انگلیسی

/azime/

رنگ اسم عظیمه

طلایی

ابجد اسم عظیمه

1025

ابجد وسیط اسم عظیمه

29

ابجد صغیر اسم عظیمه

17

درباره نام عظیمه

عظیمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عظیمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عظیمه که در انگلیسی به صورت azimeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 53,772 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عظیمه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم عظیمه و معنی اسم عظیمه

ریشه اسم عظیمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عظیمه عربی می باشد و تلفظ عظیمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَظيمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /azime/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عظیمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عظیمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عظیمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مؤنث عظیم، بزرگ، کلان، با اهمیت، بزرگ، فراوان، بسیار

معنی اسم عظیمه در ثبت احوال

(مؤنث عظيم)، عظيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام عظیمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عظیمه عدد " 1025 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عظیمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عظیمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عظیمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عظیمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيباروي با طراوت كه داراي اندام ظريف مثل پري است.

پاکدامن، زاهد

میوه، بار، نتیجه و حاصل

نام یکی از پیامبران، توشه دان

ماه ایل، (به مجاز) زيباروی ايل

روزگار، وقت، هنگام

گردش، تفریح وسفر

آب تندی که از قله کوه جاری میشود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید