عطیه

آنچه از سوی خداوند يا از طرف شخصی بزرگ به كسی بخشيده شود، انعام، بخشش

جنسیت اسم عطیه

دختر

عطیه به انگلیسی

attiye

تعداد عطیه ها در ایران

121,992

تلفظ عطیه به فارسی

عطيه

ریشه اسم عطیه

عربی

تلفظ عطیه به انگلیسی

/attiye/

رنگ اسم عطیه

آبی

ابجد اسم عطیه

94

ابجد وسیط اسم عطیه

34

ابجد صغیر اسم عطیه

13

درباره نام عطیه

عطیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عطیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عطیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 121,992 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عطیه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عطیه و معنی اسم عطیه

ریشه اسم عطیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عطیه عربی می باشد و تلفظ عطیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عطيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /attiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عطیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عطیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عطیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عطیه در لغت‌نامه دهخدا :
عطیت، چیزی که به کسی عطا کنند، بخشش، دهش.

معنی اسم عطیه در فرهنگ فارسی معین :
طیت الهی، بخشش خداوندی، فیض الهی، آنچه از سوی خداوند یا از طرف شخصی بزرگ به کسی بخشیده شود، انعام، بخشش.

معنی اسم عطیه در ثبت احوال

۱- آنچه از سوي خداوند يا از طرف شخصي بزرگ به كسي بخشيده شود.
۲- انعام، بخشش.

حروف ابجد و طالع بینی نام عطیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عطیه عدد " 94 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عطیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عطیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عطیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عطیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرخ گون ،قرمزرنگ

دارای نشان زیبایی، زیبا

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

زیباروی و لطیف و خرم .

هشدار

دختر خورشید

پادشاه بزرگ و والامقام، پادشاه عادل، نام پادشاه سوم از سلسله کیان

ترکیب دو اسم محمد و معز (ستوده و عزت دهنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید