عطرین

منسوب به عطر، خوشبو، دلانگیز

جنسیت اسم عطرین

دختر

عطرین به انگلیسی

atrin

تعداد عطرین ها در ایران

3,154

تلفظ عطرین به فارسی

عَطرين

ریشه اسم عطرین

فارسی , عربی

تلفظ عطرین به انگلیسی

/a(e)trin/

رنگ اسم عطرین

نارنجی

ابجد اسم عطرین

339

ابجد وسیط اسم عطرین

39

ابجد صغیر اسم عطرین

15

درباره نام عطرین

عطرین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عطرین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عطرین، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,154 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عطرین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم عطرین و معنی اسم عطرین

ریشه اسم عطرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم عطرین فارسی , عربی می باشد و تلفظ عطرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَطرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a(e)trin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عطرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عطرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عطرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عطرین در واژه نامه آزاد:
بوی خوشی از بهشت.

معنی اسم عطرین در ثبت احوال

(عربي ـ فارسي) (عطر + ين (پسوند نسبت))، منسوب به عطر؛ معطر، خوشبو.

حروف ابجد و طالع بینی نام عطرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عطرین عدد " 339 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عطرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عطرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عطرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عطرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باغ انگور، سنجیده و با وقار

كنايه از زيبارو

پیدا، هویدا، ظاهر، آشکار، یابنده، جوینده

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

نام رودخانه ای در سقز

نقش و طرح های تزیینی، آخرین

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

ترکیب دو اسم مهر و آذین (محبت و زینت)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید