عطامحمد

ترکیب دو اسم عطا و محمد ( بخشش و ستوده )

جنسیت اسم عطامحمد

پسر

عطامحمد به انگلیسی

ata-mohammad

تعداد عطامحمد ها در ایران

3,438

تلفظ عطامحمد به فارسی

عطامحمّد

ریشه اسم عطامحمد

عربی

تلفظ عطامحمد به انگلیسی

/a.-mohammad/

رنگ اسم عطامحمد

سبز

ابجد اسم عطامحمد

172

ابجد وسیط اسم عطامحمد

40

ابجد صغیر اسم عطامحمد

28

درباره نام عطامحمد

عطامحمد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عطامحمد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عطامحمد که در انگلیسی به صورت ata-mohammad نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,438 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عطامحمد

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم عطامحمد و معنی اسم عطامحمد

ریشه اسم عطامحمد

همانطور که گفتیم ریشه اسم عطامحمد عربی می باشد و تلفظ عطامحمد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عطامحمّد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mohammad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عطامحمد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عطامحمد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عطامحمد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم عطا و محمد :
عطا : بخشیدن چیزی به کسی، بخشش، دهش، انعام
محمد : ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید

معنی اسم عطامحمد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، عطا و محمّد.

حروف ابجد و طالع بینی نام عطامحمد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عطامحمد عدد " 172 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عطامحمد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عطامحمد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عطامحمد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عطامحمد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جنبش، حرکت، عزیمت

ترکیب دو اسم محمد و فرزاد (ستوده و با جلال)

نصیحت کننده، پند دهنده، خیرخواه

نیکی رسان، نیکی بخش، رب النوع رومی، دختر ژوپیتر ولاتون

نام چهارمین سوره‌ی قرآن کریم، زنان

دانشمند، فیلسوف، پزشک

گشنیز، نوعی سبزی خوردنی از تیره چتریان

رزیتا، گل رز کوچک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید