عصام

شرافت، شخصیت، فضیلت

جنسیت اسم عصام

پسر

عصام به انگلیسی

esam

تعداد عصام ها در ایران

1,020

تلفظ عصام به فارسی

عِصام

ریشه اسم عصام

عربی

تلفظ عصام به انگلیسی

/esām/

رنگ اسم عصام

نیلی

ابجد اسم عصام

201

ابجد وسیط اسم عصام

21

ابجد صغیر اسم عصام

12

درباره نام عصام

عصام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عصام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عصام که در انگلیسی به صورت esam نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,020 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عصام

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم عصام و معنی اسم عصام

ریشه اسم عصام

همانطور که گفتیم ریشه اسم عصام عربی می باشد و تلفظ عصام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عِصام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /esām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عصام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عصام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عصام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عصام در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دسته، بند.
۲. شرافت، شخصیت، فضیلت.

معنی اسم عصام در ثبت احوال

(در قدیم) 1- بند، ریسمان، طناب؛ 2- (به مجاز) حفظ، نگه داری؛ 3- (به مجاز) شرافت و شخصیت اکتسابی.

حروف ابجد و طالع بینی نام عصام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عصام عدد " 201 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عصام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عصام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عصام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عصام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای نشان زیبایی، زیبا

سرآمد و بزرگ ایل و خاندان

سپیده دم

عطيه و بخشش

روزگار، دوره، عهد، مدت زندگی، عمر

پاک و خالص

ندا دهنده، صدا کننده، حادثه

بسيار خوش‌بو و معطر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید