عسکر

لشكر، حصار و پناهنگاه، يكي از القاب امام حسن

جنسیت اسم عسکر

پسر

عسکر به انگلیسی

askar

تعداد عسکر ها در ایران

37,572

تلفظ عسکر به فارسی

عسکر

ریشه اسم عسکر

عربی

تلفظ عسکر به انگلیسی

/askar/

رنگ اسم عسکر

قرمز

ابجد اسم عسکر

350

ابجد وسیط اسم عسکر

26

ابجد صغیر اسم عسکر

17

درباره نام عسکر

عسکر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عسکر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عسکر که در انگلیسی به صورت askar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 37,572 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عسکر

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم عسکر و معنی اسم عسکر

ریشه اسم عسکر

همانطور که گفتیم ریشه اسم عسکر عربی می باشد و تلفظ عسکر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عسکر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /askar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عسکر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عسکر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عسکر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عسکر در فرهنگ فارسی عمید :
لشکر؛ سپاه.

معنی اسم عسکر در فرهنگ فارسی معین :
لشکر، سپاه ؛ ج . عساکر.

معنی اسم عسکر در دانشنامه اسلامی :
عَسْکربمعنای لشگر می باشد.
عسکر ب ه فتح اول و سکون دوم که جمع آن عساکر می‏باشد از نظر لغت به معنای لشکر، گروه، تاریکی شب، ارتش و سپاه و بسیار از هر چیز آمده است. در اصل لشگر بوده سپس معرّب گشته و بدین صورت درآمده است. فعل رباعی مجرد آن «عَسْکَرَ» بر وزن فعلل و مُعسکر به معنای «لشگرگاه» و «اردوگ اه» به کار رفته است.

معنی اسم عسکر در ثبت احوال

عسكر: در لغت به معناي لشكر، حصار و پناهنگاه آمده است عسكر يكي از القاب امام حسن بن علي الزكي العسكري ( ع) امام يازدهم شيعيان است.
« عسكر» در عرف عرفان و اخلاق اسلامي به كسي گفته ميشود كه در پناه و حوزه الهي باشد .
امام حسن بن عسكري ( ع) به اين صفت متعين بوده اند و همه خوبيها و فضائل اخلاقي در زندگي او موج مي زد و « زكي » از القاب آن بزرگوار به معني ظهور پاكي ها و خوبي ها آمده است .
هر كس نام او «عسكر» يا « زكي» باشد و به پاكي و طهارت باطني و ظاهري مداومت كند خوبيها و زيبائيهاي اخلاقي در وجود او ملكه ميشود و بديها جايي براي خودنماي پيدا نمي كنند، از آن امام همام سئول مي كنند كه ميزان خوبي ها چيست ؟ در پاسخ فرمودند : خير اخوانك مَن نَسِيَ ذنبك و ذَكَرَ احسانك اليه» بهترين افراد و برادران تو در اين حوزه كسي است گناه ترا فراموش كند و خوبي هاي ترا نسبت به خود پيوسته به ياد آورد .
اگر كسي به اين صفت آراسته شود ، درحفاظت ولايت امام حسن عسكري ( ع) قرار خواهد گرفت و از همه آسيب هاي ظاهري و غيبي در امان خواهد.
هر كسي در حصار عسـكر شد وز بديــها همي مطهر شد تا ابــد در پنــاه او محـــفوظ از شياطــين ماه و اختر شد

حروف ابجد و طالع بینی نام عسکر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عسکر عدد " 350 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عسکر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عسکر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عسکر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عسکر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صبور و شکیبا

نام داماد داریوش که در شجاعت ممتاز بود

علم خداوند، دانش، راستی، درستی، کلام موافق حق

ترکیب دو اسم امیر و پویا (فرمانروا و پوینده)

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

راهنما، رهبر، هدایت کننده، از نام‌های پروردگار، لقب امام دهم شيعيان

به یاد بمان، (به مجاز) عزیز و گرامی

هدایت شده، توفیق یافته، کامروا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید