عزت الله

ترکیب دو اسم عزت و الله (بزرگواری و خدا)

جنسیت اسم عزت الله

پسر

عزت الله به انگلیسی

ezzatollah

تعداد عزت الله ها در ایران

148,869

تلفظ عزت الله به فارسی

عِزَت‌ُالله

ریشه اسم عزت الله

عربی

تلفظ عزت الله به انگلیسی

/ezzatollāh/

رنگ اسم عزت الله

آبی

ابجد اسم عزت الله

543

ابجد وسیط اسم عزت الله

39

ابجد صغیر اسم عزت الله

30

درباره نام عزت الله

عزت الله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عزت الله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عزت الله که در انگلیسی به صورت ezzatollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 148,869 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عزت الله

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عزت الله و معنی اسم عزت الله

ریشه اسم عزت الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم عزت الله عربی می باشد و تلفظ عزت الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عِزَت‌ُالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ezzatollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عزت الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عزت الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عزت الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم عزت و الله:
عزت: سرافرازی، ارجمندی، بزرگواری. [مقابلِ ذلّت] عزیز شدن، گرامی شدن، ارجمند شدن. ا حترام، کرامت، بزرگی.
الله: خدا.

معنی اسم عزت الله در ثبت احوال

عزت خدا، ارجمندي خداوندي.

حروف ابجد و طالع بینی نام عزت الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عزت الله عدد " 543 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عزت الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عزت الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عزت الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عزت الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عبادت کننده، پرستش‌گر، زاهد

نوشنده شکوه و جلال، دارای شکوه جاودان

جاویدان، بی‌مرگ

سیمین عارض، سپید گونه

زیبا رو

ترکیب دو اسم محمد و ایوب (ستوده و بازگشت به سوی خدا)

ترکیب دو اسم فاطمه و حورا (رانده شده از آتش و زن زیبای بهشتی)

نام زیباترین زن آسیا در زمان کورش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید