عرشیان

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

جنسیت اسم عرشیان

پسر

عرشیان به انگلیسی

arshiyan

تعداد عرشیان ها در ایران

672

تلفظ عرشیان به فارسی

عرشيان

ریشه اسم عرشیان

فارسی , عربی

تلفظ عرشیان به انگلیسی

/aršiyān/

رنگ اسم عرشیان

صورتی

ابجد اسم عرشیان

631

ابجد وسیط اسم عرشیان

31

ابجد صغیر اسم عرشیان

19

درباره نام عرشیان

عرشیان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عرشیان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عرشیان که در انگلیسی به صورت arshiyan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 672 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عرشیان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم عرشیان و معنی اسم عرشیان

ریشه اسم عرشیان

همانطور که گفتیم ریشه اسم عرشیان فارسی , عربی می باشد و تلفظ عرشیان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عرشيان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aršiyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عرشیان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عرشیان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عرشیان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عرشیان در لغت نامه دهخدا:
جمع فارسی عرشی، منسوب به عرش، کنایه از ملائکه ٔ مقربین و حاملان عرش باشد.

معنی اسم عرشیان در ثبت احوال

(در قديم) (در اديان) ساكنان آسمان، ملائكه، فرشتگان.

حروف ابجد و طالع بینی نام عرشیان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عرشیان عدد " 631 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عرشیان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عرشیان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عرشیان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عرشیان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به مکه، اهل مکه

نام موسیقیدان مشهور در زمان خسرو پرویز پادشاه ساسانی

بنفشه

جنگجوي شجاع و زورمند

دسته‌ای از شش ستاره درخشان در صورت فلکی ثور، ثریا

واضح و دلنشين، فصیح، خوب، یکی از سه خدای بزرگ آیین هندو

یگانه، آن که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است، از نام‌های خداوند

مانند عشق،مبارز بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید