عذرا

دوشیزه، بکر، لقب حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع) و حضرت فاطمه (س)

جنسیت اسم عذرا

دختر

عذرا به انگلیسی

azra

تعداد عذرا ها در ایران

305,913

تلفظ عذرا به فارسی

عَذرا

ریشه اسم عذرا

عربی

تلفظ عذرا به انگلیسی

/azrā/

رنگ اسم عذرا

صورتی

ابجد اسم عذرا

971

ابجد وسیط اسم عذرا

23

ابجد صغیر اسم عذرا

17

درباره نام عذرا

عذرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عذرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عذرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 305,913 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عذرا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم عذرا و معنی اسم عذرا

ریشه اسم عذرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم عذرا عربی می باشد و تلفظ عذرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَذرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /azrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عذرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عذرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عذرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عذرا در فرهنگ فارسی عمید :
بکر، دوشیزه. (صفت) [مجاز] ویژگی سخنی که پیش از آن گفته نشده، سخن تازه آورده. [مقابلِ نهان] پیدا، آشکار. (قید) به تنهایی، تنها.

معنی اسم عذرا در فرهنگ معین :
بکر، دوشیزه. < a href="../../name/گوهر">گوهر سوراخ نشده.

معنی اسم عذرا در فرهنگ فارسی :
لقب مریم مادر عیسی است.

معنی اسم عذرا در دانشنامه اسلامی :
برای بانو حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) نام‌ها و القابی است که برخی آسمانی‌اند و از سوی آفریدگار تعیین شده و بعضی از سوی برگزیدگان الهی تعیین شده است. یکی از القاب آن حضرت، عذرا است.

معنی اسم عذرا در ثبت احوال

۱- دوشيزه، باكِره، آشكار؛ ۲- (اَعلام) ۱) لقب حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)؛ ۲) لقب حضرت فاطمه (س).

حروف ابجد و طالع بینی نام عذرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عذرا عدد " 971 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عذرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عذرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عذرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عذرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به یاسین

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

آهو، غزال، چشمِ زیبا

سالم‌تر، درست‌تر، بی‌گزندتر، نام ساربان پیامبر اسلام (ص)

روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

روضه ها، باغها

یاسمن

وطني، بومی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید