عدیله

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

جنسیت اسم عدیله

دختر

عدیله به انگلیسی

adile

تعداد عدیله ها در ایران

6,446

تلفظ عدیله به فارسی

عَديله

ریشه اسم عدیله

عربی

تلفظ عدیله به انگلیسی

/adile/

رنگ اسم عدیله

بنفش

ابجد اسم عدیله

119

ابجد وسیط اسم عدیله

35

ابجد صغیر اسم عدیله

20

درباره نام عدیله

عدیله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عدیله دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عدیله که در انگلیسی به صورت adile نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,446 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عدیله

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عدیله و معنی اسم عدیله

ریشه اسم عدیله

همانطور که گفتیم ریشه اسم عدیله عربی می باشد و تلفظ عدیله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَديله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /adile/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عدیله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عدیله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عدیله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عدیله در لغت‌نامه دهخدا :
همزاد، دیوی که با انسان زائیده می‌شود و با او هست، دعائی است در کتب ادعیه آن را بر سر مریض هنگام مرگ خوانند که پریان و دیوان و شیاطین از وی دور شوند.

معنی اسم عدیله در ثبت احوال

(مؤنث عديل)، 1- مثل، مانند، ‌همانند، هم شأن، هم وزن؛ 2- همسر.

حروف ابجد و طالع بینی نام عدیله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عدیله عدد " 119 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عدیله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عدیله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عدیله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عدیله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

میعادگاه عاشق و معشوق، زمان، میعاد، ملاقات

متین، داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

آبی دریا ، به رنگ نیل، نیلی

نام یکی از پیامبران، توشه دان

زن پاک از القاب حضرت فاطمه میباشد

والا، بلندمرتبه

ترکیب دو اسم محمد و معز (ستوده و عزت دهنده)

ترکیب دو اسم امیر و طاها (فرمانروا و نام پیامبر اسلام (ص))

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید