عدنا

جاودان، جاوداني

جنسیت اسم عدنا

دختر

عدنا به انگلیسی

adna

تعداد عدنا ها در ایران

714

تلفظ عدنا به فارسی

عَدنا

ریشه اسم عدنا

فارسی , عربی

تلفظ عدنا به انگلیسی

/adnā/

رنگ اسم عدنا

صورتی

ابجد اسم عدنا

125

ابجد وسیط اسم عدنا

17

ابجد صغیر اسم عدنا

17

درباره نام عدنا

عدنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عدنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عدنا که در انگلیسی به صورت adna نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 714 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عدنا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم عدنا و معنی اسم عدنا

ریشه اسم عدنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم عدنا فارسی , عربی می باشد و تلفظ عدنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَدنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /adnā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عدنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عدنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عدنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به عدن
عدن: بهشت زمینی، جاویدان

معنی اسم عدنا در ثبت احوال

۱- منسوب به عَدن به معني جاودان، جاوداني؛ ۲- لذت، حظ؛ ۳- بهشتِ زميني.

حروف ابجد و طالع بینی نام عدنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عدنا عدد " 125 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عدنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عدنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عدنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عدنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام شخصیتی عالم و پارسایی باتقوا

مروارید نیک و خوب، (به مجاز) گران‌بها و ارزشمند

خورشید زنان، (به مجاز) زن زیباروی

سرشت درونی، سرشت مادرزادی

منسوب به نیک، خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

ابوعلي سينا دانشمند معروف ايراني، شبه جزیره‌ي بیابانی، در شمال شرقی مصر که در تورات آمده در همین محل موسی به پیغمبری برگزیده شد

نام گیاهی خوش‌بو

مانند هل، (به مجاز) خوش‌بو و معطر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید