عبدالوهاب

بنده پروردگار بخشنده

جنسیت اسم عبدالوهاب

پسر

عبدالوهاب به انگلیسی

abdolvahhab

تعداد عبدالوهاب ها در ایران

35,814

تلفظ عبدالوهاب به فارسی

عبدالوَهاب

ریشه اسم عبدالوهاب

عربی

تلفظ عبدالوهاب به انگلیسی

/abdolvahhāb/

رنگ اسم عبدالوهاب

آبی

ابجد اسم عبدالوهاب

121

ابجد وسیط اسم عبدالوهاب

37

ابجد صغیر اسم عبدالوهاب

31

درباره نام عبدالوهاب

عبدالوهاب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالوهاب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالوهاب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 35,814 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالوهاب

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عبدالوهاب و معنی اسم عبدالوهاب

ریشه اسم عبدالوهاب

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالوهاب عربی می باشد و تلفظ عبدالوهاب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالوَهاب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolvahhāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالوهاب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالوهاب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالوهاب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده پروردگار بسیار بخشنده

معنی اسم عبدالوهاب در ثبت احوال

۱- بنده‌ي خداي بسیار بخشنده؛ ۲- (اَعلام) ۱) عبدالوهاب البیاتی [۱۹۲۶-۱۹۹۹ میلادی] شاعر، ادیب و نویسنده ی عراقی و مشهورترین شاعر معاصر عرب، از پیشگامان شعر امروز به شمار می رود.
در رشته ی زبان و ادبیات عرب تحصیل کرد سپس به نویسندگی و تدریس پرداخت ولی به خاطر ف عالیتهای سیاسی از کار اخراج و بازداشت شد.
از آن پس تمام عمرش در سفر به کشورهای مختلف گذشت.
مدتی در دانشگاه مسکو به تدریس در انستیتوی ملل آسیا و پژوهش پرداخت.
شاعر و مبارزی آزاده بود که علاوه بر تبعید و آوارگی دائم، دو بار از او سلب تابعیت شد.
ابتدا سبک واقع گرایان سوسیالیستی داشت سپس مشرب اومانیسم و عرفان را برگزید.
اشعار او به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی و اسپانیایی ترجمه شده است.
شاید شعر هیچ شاعر معاصر عربی به اندازه ی او مورد تحقیق و بررسی قرار نگرفته است.
از آثار اوست: فرشتگان و شیطان ها، ابریق های شکسته، افتخار کودکان و زیتون راست، و ماه شیراز؛ ۲) عبدالوهاب شعرانی[۸۹۸-۹۷۳ قمری] صوفی، فقیه و محدث.
در طریقت پیرو شاذلیه (فرقه ای از صوفیه، منسوب به تاج الدین شاذلی) بود و خودش طریقت شعراویه را به وجود آورد.
از آثار اوست: الیواقیت والجواهر والمیزان الشعرانیه؛ ۳) عبدالوهاب قزوینی [قرن ۱۳ و۱۴ قمری] عالم ایرانی، در مدرسه ی دوست علی خان معیرالممالک تهران تحصیلات دینی و ادبی اش را به پایان برد.
پس از تأسیس دارالتألیف در حدود سال ۱۲۹۴ قمری تحت نظارت اعتضادالسلطنه جزء مؤلفان چهارگانه ی نامه ی دانشوران درآمد.
پدر علامه محمد قزوینی است.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالوهاب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالوهاب عدد " 121 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالوهاب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عبدالوهاب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالوهاب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالوهاب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سفید و زیبا مانند برف

پیشوای دین، دارای برتری در دین

ترکیب دو اسم محمد و صادق (ستوده و راستگو)

(به مجاز) دارای شكوه و جلال، با شکوه

زيبا و لطیف

ماه، نور ماه، (به مجاز) زیبا، نهر آب

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

نقره، سیم، نام خادم حضرت فاطمه(س)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران