عبدالواحد

بنده خدای یکتا و یگانه

جنسیت اسم عبدالواحد

پسر

عبدالواحد به انگلیسی

abdolvahed

تعداد عبدالواحد ها در ایران

33,270

تلفظ عبدالواحد به فارسی

عبدالواحد

ریشه اسم عبدالواحد

عربی

تلفظ عبدالواحد به انگلیسی

/abdolvāhed/

رنگ اسم عبدالواحد

آبی

ابجد اسم عبدالواحد

126

ابجد وسیط اسم عبدالواحد

42

ابجد صغیر اسم عبدالواحد

36

درباره نام عبدالواحد

عبدالواحد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالواحد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالواحد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 33,270 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالواحد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عبدالواحد و معنی اسم عبدالواحد

ریشه اسم عبدالواحد

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالواحد عربی می باشد و تلفظ عبدالواحد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالواحد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolvāhed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالواحد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالواحد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالواحد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده‌ی یکتا و یگانه (خدای)؛ (در اعلام) نام بسیاری از اشخاص (سیاسی ، علمی، ادبی و دینی ) در تاریخ- بنده پروردگار یکتا.

معنی اسم عبدالواحد در ثبت احوال

۱- بنده‌ي خداي يكتا و يگانه؛ ۲- (اَعلام) نام بسياري از اشخاص (سياسي، علمي، ادبي و ديني) در تاريخ.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالواحد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالواحد عدد " 126 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 36 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالواحد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالواحد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالواحد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالواحد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و یحیی (فرمانروا و تعمید دهنده)

ترکیب دو اسم جعفر و صادق (جوی و راستگو)

آموزگار، معلم، شاگرد، آموزنده، پیشوای دینی در دین زرتشتی

ترکیب دو اسم امیر و پارسا (فرمانروا و پرهیزکار)

جان، روان

آسوده خاطر، خوشحال، نیکوحال

نام نوعی پارچه ابریشمی رنگین

خالص و پاك در دين، برگزيده‌ي دين

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید