عبدالنور

بنده ی نور

جنسیت اسم عبدالنور

پسر

عبدالنور به انگلیسی

abdolnur

تعداد عبدالنور ها در ایران

1,326

تلفظ عبدالنور به فارسی

عبدالنور

ریشه اسم عبدالنور

عربی

تلفظ عبدالنور به انگلیسی

/abdolnur/

رنگ اسم عبدالنور

صورتی

ابجد اسم عبدالنور

363

ابجد وسیط اسم عبدالنور

39

ابجد صغیر اسم عبدالنور

30

درباره نام عبدالنور

عبدالنور یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالنور پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالنور که در انگلیسی به صورت abdolnur نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,326 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالنور

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم عبدالنور و معنی اسم عبدالنور

ریشه اسم عبدالنور

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالنور عربی می باشد و تلفظ عبدالنور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالنور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolnur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالنور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالنور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالنور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده ی نور، نور از صفات خداوند است، بنده ی خداوند تعالی

معنی اسم عبدالنور در ثبت احوال

بنده‌ي نور.
(نور از نام های خداوند).

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالنور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالنور عدد " 363 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالنور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالنور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالنور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالنور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی هميشه زيبا

پیروز و موفق در دین، نام پسر ناصرالدین شاه قاجار

آن که مراقبت یا حفاظت از کسی جایی یا چیزی را بر عهده دارد، نگهبان

آن که جهان تحت سلطه اوست و می تواند آن را به کسی ببخشد

ترکیب دو اسم محمد و حبیب (ستوده و معشوق)

(به مجاز) دارای شكوه و جلال، با شکوه

خسرو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید