عبدالملک

بنده یا پادشاه خداوند، نام دو تن از پادشاهان سامانی

جنسیت اسم عبدالملک

پسر

عبدالملک به انگلیسی

abdolmalek

تعداد عبدالملک ها در ایران

2,872

تلفظ عبدالملک به فارسی

عبدالمَلِک

ریشه اسم عبدالملک

عربی

تلفظ عبدالملک به انگلیسی

/abdolmalek/

رنگ اسم عبدالملک

صورتی

ابجد اسم عبدالملک

197

ابجد وسیط اسم عبدالملک

41

ابجد صغیر اسم عبدالملک

26

درباره نام عبدالملک

عبدالملک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالملک پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالملک که در انگلیسی به صورت abdolmalek نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,872 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالملک

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم عبدالملک و معنی اسم عبدالملک

ریشه اسم عبدالملک

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالملک عربی می باشد و تلفظ عبدالملک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالمَلِک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolmalek/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالملک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالملک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالملک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.


بنده ی مَلِک که نامی از نام ها و صفات خدای متعال باشد ، مَلِک از نامهای خداوند، بنده یا پادشاه خداوند، نام دو تن از پادشاهان سامانی

معنی اسم عبدالملک در ثبت احوال

1- بنده‌ي مَلِك (پادشاه).
[مَلِك از نام‌هاي خداوند]؛ 2- (اَعلام) 1) نام دو تن از امیران سامانی.
عبدالملک اول: ششمین امیر سامانی [343-350 قمری]، پسر نوح اول؛ عبدالملک دوم: آخرین امیر سامانی [399 هجری]، پسر نوح دوم، که سلطان محمود خراسان را از او گرفت و سردارانش به او خیانت کردند و او را به ایلک خان تسلیم کردند؛ 2) عبدالملک ابن علي: نخستين فرمانروا [537-558 قمری] و بنیانگذار سلسله‌ي موحدون، که سلسله‌ي مرابطون را برانداخت و تونس و مراکش را فتح کرد؛ 3) عبدالملک ابن مروان: خلیفه ‌ي اموی [65-86 قمری] که شورش عبدالله ابن زبیر را به دست حجاج ابن یوسف فرو نشاند و به حجاج اختیارات وسیعی داد.
در زمان او دفترهای دولتی از پهلوی به عربی برگردانده شد و نخستین سکه‌ي طلای اسلامی ضرب شد؛ 4) عبدالملک نیشابوری: (= امام الحرمین) [420-479 قمری] فقیه شا فعی و نخستین مدرس مدرسه‌ي نظامیه‌ي نیشابور.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالملک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالملک عدد " 197 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالملک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالملک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالملک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالملک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به آريا، آريايي، آزاده، نجيب

آغاز فصل بهار، گل و شکوفه ی تازه روییده

موجودی لطيف و بسيار زيبا و نيكوكار، زن زيبارو، فرشته

نام منطقه‌ای کرد نشین در ترکیه

دختر پیامبر اسلام و از دختران امام حسین

یکی از پهلوانان داستانی ایرانی پسر گودرز، داماد رستم و پدر بیژن است

ترکیب دو اسم علی و پارسا (بلندقدر و دانشمند)

ترکیب دو اسم علی و صالح ( بلند قدر و نیکوکار )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید