عبدالمعید

بنده ی خدای بازگرداننده

جنسیت اسم عبدالمعید

پسر

عبدالمعید به انگلیسی

abdolmoeid

تعداد عبدالمعید ها در ایران

1,131

تلفظ عبدالمعید به فارسی

عبدالمُعید

ریشه اسم عبدالمعید

عربی

تلفظ عبدالمعید به انگلیسی

/abdolmoeid/

رنگ اسم عبدالمعید

صورتی

ابجد اسم عبدالمعید

231

ابجد وسیط اسم عبدالمعید

51

ابجد صغیر اسم عبدالمعید

33

درباره نام عبدالمعید

عبدالمعید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالمعید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالمعید که در انگلیسی به صورت abdolmoeid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,131 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالمعید

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم عبدالمعید و معنی اسم عبدالمعید

ریشه اسم عبدالمعید

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالمعید عربی می باشد و تلفظ عبدالمعید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالمُعید " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolmoeid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالمعید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالمعید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالمعید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده‌ی خدای بازگشت دهنده، بنده ی خدای بازگرداننده.

معنی اسم عبدالمعید در ثبت احوال

بنده‌ي خداي بازگشت دهنده، بنده ی خدای بازگرداننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالمعید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالمعید عدد " 231 " و ابجد وسیط " 51 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالمعید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالمعید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالمعید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالمعید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن آزاد کننده

نقل کننده خبر و سخن از کسی، خبرگزار، چارپایی که مشک آب را بر آن حمل کنند

منسوب به حدیث، داستان، حکایت

ترکیب دو اسم مهر و شاد (خورشید و خوشحال)

آسان و راحت

جان، روان

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهميت، ارزشمند، عالی، از نام های پروردگار

ماه درخشان و تابان، (به مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید