عبدالمعز

بنده‌ي خداي گرامی دارنده

جنسیت اسم عبدالمعز

پسر

عبدالمعز به انگلیسی

abdolmoez

تعداد عبدالمعز ها در ایران

561

تلفظ عبدالمعز به فارسی

عبدالمعز

ریشه اسم عبدالمعز

عربی

تلفظ عبدالمعز به انگلیسی

/abdolmo’ez(z)/

رنگ اسم عبدالمعز

طلایی

ابجد اسم عبدالمعز

224

ابجد وسیط اسم عبدالمعز

44

ابجد صغیر اسم عبدالمعز

35

درباره نام عبدالمعز

عبدالمعز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالمعز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالمعز که در انگلیسی به صورت abdolmoez نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 561 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالمعز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم عبدالمعز و معنی اسم عبدالمعز

ریشه اسم عبدالمعز

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالمعز عربی می باشد و تلفظ عبدالمعز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالمعز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolmo’ez(z)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالمعز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالمعز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالمعز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده‌ی خدای گرامی دارنده، بنده خدای عزیز دارنده.

معنی اسم عبدالمعز در ثبت احوال

بنده‌ي خداي گرامی دارنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالمعز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالمعز عدد " 224 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالمعز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالمعز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالمعز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالمعز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیرومند، دلیر، نام دختر شاه سمنگان همسر رستم پهلوان شاهنامه و مادر سهراب

گوهر و سنگ قیمتی که براي تزئين بر روي چيزي كار مي‌گذارند، انگشتر نگين‌دار پادشاهان كه به جاي مهر به كار مي‌رفته است

(به مجاز) بت، الهه، معشوق زیبارو، دلبر

ترکیب دو اسم امیر و پوریا (فرمانروا و بسیار دارنده)

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

موجب ترقی دین و آیین

دارای ناز شاهانه

بوی خوش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید