عبدالمجید

بنده پروردگار عالی مرتبه و گرامی، نام دو تن از پادشاهان عثمانی

جنسیت اسم عبدالمجید

پسر

عبدالمجید به انگلیسی

abdolmajid

تعداد عبدالمجید ها در ایران

74,577

تلفظ عبدالمجید به فارسی

عبدالمَجید

ریشه اسم عبدالمجید

عربی

تلفظ عبدالمجید به انگلیسی

/abdolmajid/

رنگ اسم عبدالمجید

نارنجی

ابجد اسم عبدالمجید

164

ابجد وسیط اسم عبدالمجید

44

ابجد صغیر اسم عبدالمجید

29

درباره نام عبدالمجید

عبدالمجید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالمجید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالمجید که در انگلیسی به صورت abdolmajid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 74,577 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالمجید

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم عبدالمجید و معنی اسم عبدالمجید

ریشه اسم عبدالمجید

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالمجید عربی می باشد و تلفظ عبدالمجید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالمَجید " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolmajid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالمجید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالمجید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالمجید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم عبدالمجید در لغت نامه دهخدا :
عبدالمجید دهی است از دهستان احمدآباد بخش فریمان شهرستان مشهد واقع در ۴۰هزارگزی شمال باختری فریمان. جلگه ای و گرمسیر است. ۲۵۹ تن سکنه دارد. آب آن از قنات تأمین میشود. محصولات آن غلات، و چغندر است. اهالی به زراعت اشتغال دارند.راه مالرو دارد.
اسم عبدالمجید در دانشنامه عمومی :
عبدالمجید (مشهد)، روستایی از توابع بخش احمدآباد شهرستان مشهد در استان خراسان رضوی ایران است.

معنی اسم عبدالمجید در ثبت احوال

1- بنده‌ي خدای دارای قدر و مرتبه‌ي عالی و گرامی.
[مجید از نام‌ها و صفات خداوند]؛ 2- (اَعلام) 1) نام دو تن از شاهان عثمانی.
عبدالمجید اول: شاه [1255-1277 قمری] که در زمان او فرمان خط شریف گلخانه برای تأمین آزادیهای مدن ی اتباع عثمانی صادر شد [1255 هجری]؛ عبدالمجید دوم: آخرین شاه عثمانی [1922-1924 میلادی]، که تنها عنوان خلافت داشت و با اعلام جمهوری و لغو خلافت به پاریس رفت و در آنجا درگذشت؛ 2) عبدالمجید طالقانی: (درویش عبدالمجید) [قرن12 هجری] خوشنویس ایرانی، مقیم اصفهان، از استادان خط شکسته‌ي نستعلیق.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالمجید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالمجید عدد " 164 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالمجید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالمجید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالمجید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالمجید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن سرخ روی

زیبا مانند پری

شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام (ص)

مهربان و خوشحال، (به مجاز) ويژگی آن كه دارای شادی و مهربانی است

شعر به ویژه قصیده

مهربان، دلسوز

کوروش، نام نوعی ابر

بزرگ، رئیس، پیشوا، شادمانی، طرب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید